12 grudnia
piątek
Dagmary, Aleksandra, Ady
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii

Ocena: 0
363

To największe misterium pasyjne na Mazowszu. Jego tradycja sięga XVII wieku.

Fot. archwwa.pl

Już po raz dwunasty w sobotę przed Niedzielą Palmową, 12 kwietnia, w Górze Kalwarii odbędzie się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej. Zwyczaj ten, wznowiony kilkanaście lat temu po 200-letniej przerwie, nawiązuje do misteriów pasyjnych, które były odgrywane w Nowej Jerozolimie – jak w przeszłości nazywało się to podwarszawskie miasto.

Dla jednych jest ciekawą atrakcją i barwnym widowiskiem, dla innych głębokim duchowym przeżyciem i okazją do odwiedzenia grobu św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach

– podkreślają organizatorzy.

Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 15:00 na Rynku Miejskim w Górze Kalwarii. W tym roku inscenizacja rozpocznie się sceną Ostatniej Wieczerzy, czyli sceną Wieczernika.

Od takiej sceny rozpoczynały się Misteria odgrywane w XVII-wiecznej Górze Kalwarii, zwanej wówczas Nową Jerozolimą. Sięgamy do tej pięknej tradycji, aby wskrzeszać historię i odkrywać tożsamość naszej Małej Ojczyzny

– dodają organizatorzy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 grudnia

Czwartek, II Tydzień Adwentu
dzień powszedni albo wspomnienie św. Damazego I, papieża
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Mt 11,11-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do dziewięciu chórów anielskich 10-18 XII 


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

Pod koloratką - kanał na YouTube



Najczęściej czytane artykuły



Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter