21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Znana aktorka: Żyję w czystości i zachęcam do tego inne kobiety

Ocena: 5
1880

Porzuciła życie gwiazdy, by stać się kobietą. Mowa o aktorce Patrycji Hurlak, znanej z takich seriali jak: „Klan”, „M jak miłość”, czy „Blondynka”. Wzięła ona w kolejnym spotkaniu „Całkiem Inna – kobieta w blasku Stwórcy” w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

fot. Michał Ziółkowski

Patrycja Hurlak jest chętnie zapraszana na spotkania z ludźmi w całej Polsce, aby dzielić się tym, jak Bóg zmienił jej życie. Tak było i w Radomiu. Na spotkanie w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu przyszło ok. 150 kobiet. Aktorka wiele uwagi poświęciła czystości przedmałżeńskiej.

– Myślę, że jestem promotorką czystości przedmałżeńskiej. To poczucie humoru Boga, biorąc pod uwagę, że mam tyle związków za sobą. Ile? Nie pamiętam. Ale z drugiej strony, mam prawo o tym mówić, ile kosztuje nieczystość przedmałżeńska, ile kosztuje łez, kiedy człowiek rani drugiego człowieka. Żyję w czystości i widzę różnice między tymi światami. Żyjąc w czystości, wchodzimy w normalne relacje. Kobieta musi się szanować, bo jeśli ona nie będzie się szanowała, to nikt jej nie uszanuje – mówiła Patrycja Hurlak.

Dodała, że kobieta, która ulega chłopakowi, traktuje siebie jak rzecz. – Biorąc coś na próbę, trzeba wiedzieć, że po okresie próbnym kupuje się nowy przedmiot. Nie licz kobieto, że jeśli pójdziesz do łóżka z chłopakiem, on się z tobą ożeni. Większość takich związków szybko się rozpada – powiedziała aktorka.

– Żadna kobieta nie stoi na straconej pozycji. Każda z was, po przejściach, ma szansę rozpocząć nowe życie. Czystość przedmałżeńska, czystość odzyskana jest taką tratwą ratunkową dla pokolenia, które dało sobie wmówić, że nieczystość nie jest grzechem – dodała.

Dla Patrycji Hurlak przepisem na szczęście jest Dekalog. – To system zabezpieczeń przed śmiercią – stwierdziła.

Patrycja Hurlak ma 38 lat. Pochodzi ze Świdnicy. Jest absolwentką Szkoły Aktorów Filmowych oraz Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Swoją historię przedstawiła w książce "Nawrócona wiedźma", wydanej przez Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej. To zapis rozmowy, jaką przeprowadził z nią ks. Mateusz Czubak. Wierzyła w horoskopy, miała podręcznik czarnej magii, rzucała klątwy i przestała chodzić do kościoła. Później robiła karierę w showbiznesie. Miała wszystko oprócz wewnętrznego spokoju. Nawróciła się w 2011 roku. Teraz jeździ po całej Polsce, dzieląc się świadectwem swojego życia, bierze też czynny udział w różnych akcjach ewangelizacyjnych oraz społecznych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
...ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter