6 grudnia
środa
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zmartwychwstanie fundamentem życia Kościoła i ludzkości

Ocena: 0
287

Zmartwychwstały Chrystus uczy nas, że życie jest silniejsze od śmierci, dobro i sprawiedliwość zwyciężają zawsze, a wszelkie cierpienie ma swój kres i kiedyś się kończy – napisał abp Eugeniusz Popowicz, metropolita przemysko-warszawski Kościoła Greckokatolickiego w Polsce, w życzeniach wielkanocnych.

Fot. episkopat.pl

Abp Popowicz przyznał, że tegoroczne obchody Wielkanocy mają miejsce w szczególnym czasie, „gdy nasza ukraińska ziemia nadal krwawi z powodu ran zadanych i zadawanych nam przez rosyjską armię, która za błogosławieństwem swoich duchownych liderów, odbiera życie niewinnym ludziom i usiłuje zamienić Ukrainę w biblijną dolinę Jozafata”.

Dzisiaj Zmartwychwstały Chrystus wędruje z nami, idzie drogami naszego życia i drogami cierpienia naszego ludu. Tak jak kiedyś, spotkał na drodze uczniów, którzy uciekali z Jerozolimy do Emaus, tak dzisiaj spotyka na swojej drodze wygnańców z ich ojczystej ziemi, ukraińskie dzieci deportowane do Rosji, jeńców wojennych przetrzymywanych w nieludzkich warunkach, ojców i matki okrytych żałobą po śmierci synów i córek, którzy polegli na polu chwały z wrogiem ludzkości 

– zaznaczył abp Popowicz w życzeniach. Dodał, że „wszystkim spotkanym daje swój uzdrawiający Pokój i pewność, że +siewcy śmierci+ nas nie pokonają, że ??nasze zwycięstwo jest w Nim”.

Metropolita podkreślił, że Zmartwychwstanie Chrystusa jest fundamentem życia Kościoła i całej ludzkości.

Ani prześladowania, ani terror, ani obozy koncentracyjne nie mogły złamać ducha uczniów Jezusa Chrystusa, ponieważ ich siłą była i jest wiara w zmartwychwstanie.

Grekokatolicy i kościoły wschodnie obchodzą w tym roku Wielkanoc 16 kwietnia, tydzień później według kalendarza juliańskiego, którym posługują się chrześcijańskie Kościoły Wschodnie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Środa, I Tydzień adwentu
Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 4, 18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII
+ Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter