24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XXIII Dzień Papieski odbędzie się 15 października

Ocena: 0
807

XXIII Dzień Papieski będzie obchodzony w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie 15 października 2023 r. pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia” – ogłosił dziś w Warszawie kard. Kazimierz Nycz.

Fot. episkopat.pl

Podczas spotkania w Domu Arcybiskupów Warszawskich kard. Kazimierz Nycz podkreślił, że wybierane co roku hasło Dnia Papieskiego pokazuje, że pontyfikat Jana Pawła II powinien trwać „w nas, w Kościele i w świecie” ze względu na wartości i przesłanie, które on przynosił. Metropolita warszawski podkreślił, że hasło „Cywilizacja życia” jest aktualne „w kontekście rodziny, dzieci, młodzieży, ale także w kontekście wojny, która trwa i w każdej chwili grozi rozszerzeniem”.

Mówienie o cywilizacji życia, o której mówił Jan Paweł II, wydaje się więc niezwykle ważne 

– dodał.

Ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podsumował ubiegłoroczną zbiórkę przeprowadzoną w ramach XXII Dnia Papieskiego. Był on obchodzony 16 października 2022 r. pod hasłem „Blask prawdy”. Łącznie w zbiórkach na programy stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano ponad 9,3 mln zł. Środki finansowe pozyskane w ramach Dnia Papieskiego oraz wpłacane przez cały rok darowizny od osób fizycznych pozwalają na utrzymanie programu stypendialnego na poziomie blisko 2 000 stypendystów, w tym 70 z Ukrainy.

Ks. Łukasz Nycz zajmujący się w ramach Fundacji formacją stypendystów zapowiedział wakacyjne spotkania, podczas których uzdolniona młodzież z małych miejscowości  wypoczywa i poznaje nauczanie św. Jana Pawła II. W tym roku zaplanowano trzy wyjazdy: studenci spotkają się od 5 do 11 lipca w Zielonej Górze, uczniowie wyjadą do Radomia od 14 do 24 lipca, natomiast maturzyści będą wypoczywać we wrześniu w bieszczadzkich Myczkowcach nad Soliną.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. jako wyraz wdzięczności Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za jego pontyfikat. 

Program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wesprzeć przekazując 1,5 wyniosły 296 427,73 zł. Tegoroczna kampania 1,5% odbywa się pod hasłem „Daj wiarę naszym marzeniom o edukacji”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 lutego

Sobota, I Tydzień Wielkiego Postu
Oto teraz czas upragniony,
oto teraz dzień zbawienia.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 43-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter