21 stycznia
piątek
Agnieszki, Jarosława
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wylosuj patrona na 2017 r.

Ocena: 5
1234

Każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Dzięki stronie internetowej www.faustyna.pl, również każdy wierny może uczestniczyć w takim losowaniu. Razem ze Świętym otrzymujemy roczną intencję do modlitwy i przesłanie, najczęściej z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

fot. pixabay.com

Tradycyjnie we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w nowym roku, odbywa się uroczyste losowanie rocznych Patronów. Od 1 stycznia 2017 roku może to uczynić również każdy wierny, za pośrednictwem strony internetowej:

https:// www.faustyna.pl/zmbm/patronowie/

Wraz z Patronem każda siostra otrzymuje także intencję, w której ma się modlić, oraz przesłanie. Patronów losują także osoby związane ze Zgromadzeniem - kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze „Faustinum”, przyjaciele oraz uczestnicy grupy "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" na Facebooku.

"Niech święci Patronowie wspierają nas, niech pomagają coraz pełniej uczestniczyć w życiu i misji Jezusa objawiającego światu miłosierną miłość Boga!" – zachęcają członkinie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Wielką wagę do tego wydarzenia przywiązywała św. Siostra Faustyna. "Kiedy przyszłyśmy do refektarza na śniadanie, po przeżegnaniu zaczęło się ciągnienie patronów - pisała w 'Dzienniczku'. – Kiedy się zbliżyłam do obrazeczków, na których są napisani patroni, wzięłam bez namysłu, jednak nie czytając zaraz, chciałam się przez parę minut umartwić. Wtem słyszę głos w duszy: Jestem twoim patronem, czytaj. W tej chwili spojrzałam na napis i przeczytałam: „Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia”. Serce mi zadrgało z radości" – wyznała s. Faustyna.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 stycznia

Piątek, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
...ustanowił Dwunastu, aby Mu towarzyszyli.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter