2 kwietnia
niedziela
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W sobotę i niedzielę diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży

Ocena: 0
343

Katowice

W archidiecezji katowickiej uczestnicy obchodów zgromadzą się sobotę 19 listopada o godz. 12.00 w dwóch miejscach: kościele Mariackim i kościele św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Tam, rozważając wyznaczone tajemnice Różańca, poznają konkretne drogi ich realizacji. W kościele Mariackim zgromadzona młodzież wysłucha konferencji nt. chrześcijańskiego powołania i pozna świadectwa kleryka WŚSD, siostry zakonnej oraz młodego małżeństwa. W kościele św. św. Apostołów Piotra i Pawła zebrani wysłuchają konferencji ks. Łukasza Stawarza, dyrektora archidiecezjalnej Caritas oraz zapoznają się z praktycznymi drogami realizacji ofiarnej miłości bliźniego. Następnie wyruszą w pielgrzymce wiary do katedry.

Eucharystia pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca rozpocznie się o godz. 14.00. Na zakończenie Mszy św. arcybiskup roześle młodych zgodnie z hasłem zbliżających się Światowych Dni Młodzieży: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Gdańsk

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w archidiecezji gdańskiej zaplanowano 20 listopada w katedrze oliwskiej w Gdańsku. Z tej okazji odbędą się dwa bloki ewangelizacyjne, czyli "małe co nieco dla ciała i ducha", którew poprowadzi wspólnota ABBA z Warszawy (godz. 14.00 i 17.30). Między nimi o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Wojdy.

Zamość-Lubaczów

Diecezjalne obchody ŚDM w diecezji zamojsko-lubaczowskiej odbędą się w Hrubieszowie, w parafii pw. Ducha Świętego. Najpierw będzie to o godz. 15.00 Msza św. pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, podczas której odbędzie się obrzęd przyrzeczenia do KSM. Następnie ciepły posiłek w Hrubieszowskim Domu Kultury, a potem (godz. 17.15) występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej (sala kinowa HDK) oraz świadectwo życia i nawrócenia (Michał Pax Bukowski) i koncert Muode Koty.

W wymiarze międzynarodowym 37. Światowy Dzień Młodzieży będzie celebrowany w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie. Wybiera się tam także polska młodzież. Rejestracji na to wydarzenie - jak informuje Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM - dokonało już ponad 4 tys. osób z całej Polski. Do tej grupy dołączy pokaźna rzesza wolontariuszy w liczbie niemal 1000 osób. Zapisu do Lizbony jako uczestnik lub jako wolontariusz można dokonać przez stronę www.sdmpolska.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter