3 czerwca
sobota
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W sobotę i niedzielę diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży

Ocena: 0
407

Kraków

Spotkania w grupach, integracja, radosny pochód z symbolami ŚDM, wieczór uwielbienia, a na koniec Msza św. z metropolitą krakowskim abp. Markiem Jędraszewskim w Katedrze na Wawelu - duszpasterstwo Młodzieży przygotowało bardzo bogaty program dla młodzieży, która przyjedzie do Krakowa na weekend 19-20 listopada, aby świętować Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

- Sztab ludzi zaangażowanych w organizację spotkania w naszej archidiecezji zadbał o to, aby młodzi zebrani w Krakowie 19-20 listopada mogli – będąc w ruchu – doświadczyć młodego Kościoła, a entuzjazm zawieźć później do swoich wspólnot i parafii. Będzie to także okazja do tego, aby przedłużyć świętowanie i podjąć decyzję o uczestnictwie w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Otworzy je ks. Sebastian Picur, znany szczególnie młodszej młodzieży ze swojej działalności w internecie, który wprowadzi młodych do pierwszej części – spotkań i dyskusji w grupach. Następnie uczestnicy SMAK w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będą świętować Godzinę Miłosierdzia i pochylą się nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia z ks. Kamilem Kuchejdą, duszpasterzem młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej. Później przeniosą symbole ŚDM do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Tam pierwszy dzień zostanie zwieńczony Mszą św. oraz wieczorem uwielbienia prowadzonym przez zespół Sezon na Czereśnie.

Centralnym wydarzeniem archidiecezjalnych obchodów ŚDM będzie Msza św. o godz. 10.00 w Katedrze na Wawelu pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, podczas której swoje przyrzeczenie złożą nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Aby uczestnicy mieli możliwość pełnego wzięcia udziału w całym weekendzie, podczas zgłoszeń można zadeklarować chęć noclegu z soboty na niedzielę.

Poznań

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej "Jordan" zaprasza w niedzielę 20 listopada o godz. 20.00 na wspólną Eucharystię. Podczas modlitwy w sposób szczególny liturgicznie będzie posługiwał Chór i Orkiestra Jordan. Młodzi zachęcają również, by z tej okazji przeczytać i przemyśleć papieskie orędzie do młodych.

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przewodniczyć też będzie o godz. 10.00 Mszy św. w katedrze poznańskiej na Ostrowie Tumskim. Tego dnia przypada święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 4 czerwca

Niedziela - Uroczystość Świętej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 3, 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Wzmacnianie relacji

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter