23 marca
czwartek
Pelagii, Oktawiana, Feliksa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W sobotę i niedzielę diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży

Ocena: 0
341

Warszawa

Główne obchody Światowego Dnia Młodzieży 2022 w archidiecezji warszawskiej odbędą się w najbliższą sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej. Początek o godz. 10.00. W programie wydarzenia m.in. program ewangelizacyjny, świadectwa, wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutis, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, wspólna Eucharystia, a po niej koncert zespołu „dlaTego” połączony z prezentacją wspólnot młodzieżowych działających w parafiach.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni są wszyscy młodzi formujący się we wspólnotach parafialnych (starsi ministranci, lektorzy, parafialne schole, Oaza, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, młodzieżowe grupy neokatechumenalne), młodzież szkolna i akademicka oraz postakademicka wraz ze swoimi duszpasterzami i katechetami.

Diecezjalne obchody ŚDM odbędą się także w czterech miejscach diecezji warszawsko-praskiej: Sulejówku, Warszawie, Mińsku Mazowieckim i Legionowie. Każde spotkanie ma swój odrębny plan.

W Sulejówku spotkanie odbędzie się w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła oraz na okolicznej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Program obejmie m.in. Mszę św. z przyrzeczeniami pod przewodnictwem bp. Jacka Grzybowskiego o godz. 10.30, w południe koncert ewangelizacyjny i świadectwa. Podczas całego spotkania będzie też możliwość poznania wspólnot w specjalnie przygotowanych punktach informacyjnych.

Spotkanie stołeczne zaplanowano w parafii (bazylice) Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie. W programie od godz. 14.00 m.in. liturgia Słowa z obrzędem posłania na ŚDM, adoracja Najświętszego Sakramentu, prezentacja wspólnot młodzieżowych, następnie spektakl Krakowskiego Teatru Biblijnego i agapa.

W Mińsku Mazowieckim (parafia św. Antoniego z Padwy) zaplanowano m.in. koncert ewangelizacyjny zespołu Wyrwani z Niewoli (godz. 15.00), katechezy i Mszę św. pod przewodnictwem bp. Jacka Grzybowskiego o godz. 18.00.

Z kolei w Legionowie młodzi zbiorą się w parafii św. Jana Kantego. O godz. 15.30 rozpocznie się tam koncert ewangelizacyjny zespołu Full Power Spirit, potem adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 marca

Czwartek, IV tydzień Wielkiego Postu
Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;
każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 5, 31-47
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter