19 stycznia
środa
Henryka, Mariusza, Marty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W nowym roku przeczytaj całą Biblię. W 90 dni!

Ocena: 0
2118

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa" – to słowa św. Hieronima. Wszyscy znamy najważniejszą księgę w dziejach świata, ale czy aby na pewno? Od 1 stycznia rusza ogólnopolska akcja "Biblia w 90 dni".

fot. mat. pras.

W ciągu trzech miesięcy, dzięki specjalnie napisanej do tego aplikacji mobilnej, będzie można przeczytać całą Biblię.

Wraz z Nowym Rokiem podejmujemy wyzwania, dobre postanowienia. Chcemy coś zmienić w naszym życiu. Pomysłodawcy akcji chcą zacząć od rzeczy podstawowej – poznania Boga, a przez to doświadczenia mocy Bożej, która zmienia życie.

"Jest to wyzwanie, które nie ma na celu ćwiczenia się w postanowieniach ani kształtowania silnej woli czy organizacji czasu, ale powierzenie siebie Jezusowi ze świadomością, że tylko poprzez zaproszenie Go do swego serca to wyzwanie może zostać zakończone sukcesem" – podkreślają organizatorzy akcji.

Na stronie akcji znajdziemy 90-dniowy harmonogram przeczytania całej Biblii. Fragment na każdy dzień obejmuje ok. 14 stron (w zależności od wydania Pisma Świętego). Nie trzeba zawsze mieć przy sobie edycji papierowej, gdyż dzięki współpracy z Edycją św. Pawła, aplikacja zawiera tekst tłumaczenia Pisma Świętego. Jest ona całkowicie bezpłatna i dostępna na telefony z systemem Android.

– Czytając Słowo Boże, także nam jest głoszone Słowo Boże, bo kiedy zaczynamy czytać, sam Chrystus przemawia do nas – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i prezes fundacji "SMS z Nieba".

Ci, którzy nie mogą albo nie chcą instalować aplikacji w smartfonie, na stronie www.biblia90dni.pl mogą znaleźć harmonogram w formacie .pdf do pobrania i samodzielnie studiować Biblię.

– Przeczytanie Biblii razem pozwoli nam rozmawiać o tym samym Bogu, mówić tym samym językiem o sprawach duchowych – mówi s. M. Tomasza CSC, współorganizatorka rekolekcji "Jezus na Stadionie".

Pomysłodawcami akcji jest wspólnota "Pocieszyciele Maryi", która spotyka się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie przy ul. Nobla 16. Projekt organizowany jest we współpracy z Fundacją „Ja jestem".

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/Biblia90dni/

Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.biblia90dni.biblia90dni

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter