29 marca
środa
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

USA za wzmocnieniem obrony wolności religijnej

Ocena: 0
181

Przewodniczący Komisji Stanów Zjednoczonych ds. Wolności Religijnej na Świecie zapewnia, że można i należy zrobić więcej dla ochrony wolności religijnej. Na specjalnym spotkaniu w Rzymie wyraził uznanie dla inicjatyw Papieża i wskazał dalsze obszary wymagające działań. Jest to znak dobrej woli Stanów Zjednoczonych zgadzających się z Franciszkiem, że nie można tolerować prześladowań religijnych.

Fot. Twitter/Ambasciata U.S.A.

Nury Turkel podkreślił, że „powinniśmy rozważyć publiczne traktowanie prześladowania religijnego jako zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego. Jeżeli bowiem nie zostanie to zrobione, skończymy, zmagając się z zbrodniami wojennymi, ludobójstwami i kryzysami humanitarnymi”. Wskazał, że bardzo niepokojące jest tolerowanie prześladowań u partnerów handlowych oraz nadużywanie technologii. Przestrzegł, że niektóre kraje już rozwinęły systemy służące inwigilacji i nękaniu wspólnot religijnych. Zaznaczył, że trzeba przeciwdziałać również propagandzie sugerującej, że religia jest zła.

W naszym wysiłku, by rozszerzać i bronić wolności religijnej, powinny być podejmowane konkretne działania, jak i symboliczne gesty. Zwłaszcza gdy mamy do czynienia z autorytarnymi przywódcami i zniewolonymi społeczeństwami, symboliczne gesty są ważniejsze niż konkretne działania. Ponieważ symboliczne gesty czasami stają się mocnym przesłaniem, niosącym nadzieję tym, którzy doświadczyli prześladowania i którym mówiono, że nie mają głosu, że nikogo nie obchodzi ich życie. Ostatnie wizyty papieża osiągnęły ten cel. Nie wiem, jak wyglądał zakulisowy dialog w kwestiach konkretnych i negocjacje, lecz publiczny znak, który został dany, może być bardzo potężny. Nieżyjący już senator John McCain miał zwyczaj mówić: „nadzieja jest najlepszą bronią przeciwko opresji”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Środa, V tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym
zatrzymują słowo Boże.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 8, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter