10 sierpnia
środa
Borysa, Filomeny, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ukraina: trzydniowa modlitwa za rodziny

Ocena: 0
367

Na Ukrainie rozpoczyna się dziś trzydniowa modlitwa (17-19 września) w intencji zachowania tradycyjnych wartości rodzinnych. Jej organizatorem jest Wszechukraińska Rada Kościołów i Wspólnot Religijnych, która zachęca by włączyli się w nią przedstawiciele wszystkich religii i wyznań chrześcijańskich.

fot. www.vaticannews.va

„Wierzymy, że Pan usłyszy nasze wspólne błagania i hybrydowy atak na rodzinę zostanie powstrzymany” - czytamy w oświadczeniu. W liście ukraińskich przywódców religijnych podkreślono, że to właśnie w sercu rodziny ludzie zawsze byli wolni. To właśnie rodzina była miejscem, gdzie w najtrudniejszych czasach, wbrew wszelkim tyranicznym i totalitarnym reżimom, zachowała się tożsamość narodowa.

Inicjatorzy modlitwy przypominają, że we współczesnym świecie rodzina, jako instytucja, przechodzi przez potężne ataki nowych ideologii genderowych typu totalitarnego - ideologii, które podważają samo istnienie rodziny, minimalizują jej sens i wartości, sedno tego, co jest szacunkiem dla godności człowieka i jego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wskazują, że na Ukrainie przekłada się to na systematyczne ataki skierowane na niszczenie tradycyjnych wartości i korzeni moralności.

Podkreślają, że wszyscy jesteśmy świadkami, jak pielęgnowane od wieków wartości rodzinne obecnie bardzo łatwo się demonizuje, nazywając je stereotypami, których według najnowszych ideologów trzeba się pozbyć.

W różnych miastach Ukrainy coraz częściej dochodzi do publicznych prowokacji przeciwko moralności społecznej, co najprawdopodobniej jest częścią planu systematycznego niszczenia zdrowia moralnego naszego narodu

- czytamy w oświadczeniu Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Wspólnot Religijnych, która wzywa do modlitwy za rodziny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 11 sierpnia

Czwartek, XIX tydzień zwykły – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 18,21-19,1
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter