29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Sztafeta Różańcowa

Ocena: 5
1478

Każdy uczestnik modli się przez jedną wybraną przez siebie godzinę w tygodniu – w domu, na spacerze, w drodze do pracy, w kościele – odmawiając dowolne części różańca. Tę godzinę można podzielić na mniejsze odcinki i modlić się jako tzw. wolny strzelec.

fot. pixabay.com / CC0

Z Niepokalanowa płynie wezwanie do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji zwycięstwa nad wielorakim złem zalewającym współczesny świat. Po Sympozjum „Magia – cała prawda” 27 października 2018 r. rozpoczęto Sztafetę Różańcową, w której jest przekazywana „pałeczka modlitwy”.

Modlimy się o wyzwolenie nas, naszych rodzin i całej naszej ojczyzny od wszelkich zniewoleń demonicznych, skutków przekleństw, złorzeczeń, paktów i cyrografów diabelskich, praktyk okultystycznych, magicznych, spirytystycznych, wpływu złej literatury, sztuki, muzyki, kinematografii i gier komputerowych.

Wszyscy uczestnicy sztafety oraz ich rodziny są objęci codzienną Mszą Świętą. Ta armia ludzi – już 3 tys. – nieustannie zawierza Maryi również nasze sprawy. Modlitwa skończy się 15 sierpnia 2020 r. – w stulecie Cudu nad Wisłą.

Cud nad Wisłą to przykład rzeczywistej interwencji Maryi w obronie narodu polskiego. Dla bolszewików zdobycie naszej Ojczyzny, wyniszczonej wojną i dopiero od kilkunastu miesięcy cieszącej się niepodległością odzyskaną po 123 latach niewoli, było całkowicie pewne. Polacy byli świadomi, że bez pomocy Bożej nie zdołają pokonać wroga i w efekcie przestaną istnieć, rozpoczęto więc modlitewny szturm do nieba. Cały naród pokornie ugiął kolana i błagał Boga o cud, w kościołach, w domach, na ulicach.

Maryja wysłuchała wołania i ponownie stanęła w naszej obronie. Podczas bitwy pod Ossowem pojawiła się na niebie jaśniejąca, z aureolą, pełna mocy

Dla tamtego pokolenia interwencja Maryi była niepodważalnym faktem. Jedną z form podziękowań są złożone na Jasnej Górze w 1926 r. Insygnia Królewskie – złote berło i jabłko – wotum kobiet polskich za Cud nad Wisłą. Nadal znajdują się one po lewej stronie cudownego obrazu Matki Bożej.

Przez wiele lat istniał rygorystyczny zakaz rozpowszechniania informacji o tym cudzie; wiele osób nadal o nim nie wie. Obecna sytuacja też każe nam wzywać pomocy Maryi, bo jesteśmy bezsilni wobec armii szatana, coraz zacieklej walczącej z narodem. Bez pomocy Bożej nie damy sobie rady.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy – do Sztafety Różańcowej może dołączyć każdy; nasza modlitwa ma zasięg ogólnoświatowy. Udziału w sztafecie, z podaniem dnia i godziny modlitwy według czasu polskiego lub jako „wolny strzelec”, można zgłaszać na stronie: http://niepokalanow.pl/przydatne-informacje/sztafeta-rozancowa lub pisząc na adres: poczta@niepokalanow.pl albo dzwoniąc na furtę: 46 864 22 22.

Ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa mówią, że podobnie jak wtedy, w 1920 r., tak i dzisiaj naród polski ma ugiąć kolana i błagać Boga o cud. Mocno wierzymy, że jak Maryja pomogła w Cudzie nad Wisłą, tak pomoże nam i teraz i wyrwie nas z mocy szatana. Biegniemy dalej z różańcami w dłoni, aby ujrzeć kolejny Cud nad Wisłą – cud przemiany naszych sec, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Zamknięci w Niepokalanym Sercu Maryi razem zwyciężymy zło!

Barbara Zielonka
uczestniczka Sztafety Różańcowej

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter