25 września
poniedziałek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Święto Dziękczynienia

Ocena: 4.65
248

Jako chrześcijanie powinniśmy być zdolni przebaczać – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas XVI Święta Dziękczynienia.

Fot. episkopat.pl

Metropolita warszawski przypomniał, że tegoroczne dziękczynienie odbywa się za Jana Pawła II i jego pontyfikat oraz za bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona harcerzy i męczennika Dachau. XVI Dzień Dziękczynienia obchodzony jest pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”.

Kard. Nycz zaznaczył, że w tym roku pragniemy zawierzać Bogu wszystkie sprawy, którymi żyje Kościół, Polska oraz wszystkie sprawy osobiste.

Zasadnicza intencja Dnia Dziękczynienia w tym roku to modlitwa o sprawiedliwy pokój w Ukrainie, a także między nami, w Ojczyźnie i w naszych sercach. Konieczne jest wzajemne przebaczenie. Jako chrześcijanie powinniśmy być zdolni przebaczać

– podkreślił.

Fot. Twitter/Archidiecezja Warszawska

Na początku Mszy św. kard. Nycz poświęcił 8,5-metrową rzeźbę Zmartwychwstałego Chrystusa, która jest głównym elementem ściany ołtarzowej Świątyni Opatrzności Bożej. Realizację tego projektu powierzono prof. Adamowi Myjakowi oraz zespołowi artystów związanych z warszawską Akademią Sztuk Pięknych.

Homilię wygłosił bp Sławomir Oder, biskup gliwicki, który zwrócił uwagę, że kontekst tegorocznego dziękczynienia jest szczególny.

Trwa nadal wojna na Ukrainie i, chociaż nie ustają wysiłki ludzi dobrej woli, aby położyć jej kres, daleką się wydaje możliwość osiągnięcia pokoju

– zaznaczył.

W naszym życiu społecznym doświadczamy głębokich podziałów i konfliktów, które odbierają naszym sercom pokój i radość cieszenia się tym, co osiągnęliśmy jako społeczeństwo i co słusznie powinno stanowić przedmiot naszej dumy i wdzięczności. Dlatego tak ważne jest, abyśmy kierowali nasz wzrok ku Panu, dawcy prawdziwego pokoju

– dodał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter