16 lipca
czwartek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Siódma Noc Świadectw już w najbliższą sobotę

Ocena: 0
875

"Usłyszysz prawdziwe opowieści, o Bogu, który o nas nie zapomina – nigdy" – zapewniają organizatorzy Nocy Świadectw, która odbędzie się w sobotę 27 maja w Warszawie.

fot. Facebook

W parafii św. Michała Archanioła w Warszawie (ul. Puławska 95) odbędzie się Siódma Noc Świadectw. To wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne co roku gromadzi setki osób. "Usłyszysz historie ludzi, którzy doświadczyli w swoim życiu działania Boga" – zapewniają organizatorzy.

Początek o godz. 19.30 – można dołączyć w każdej chwili.

– Noc Świadectw to czas, kiedy przypominamy sobie, że nasz Bóg jest Bogiem cudów. Jasne, wiemy, że Pan Jezus uzdrawiał, wyrzucał złe duchy, wskrzeszał zmarłych, wreszcie zmartwychwstał. Tak, słyszymy o cudach, o cudownych obrazach i figurach. Znamy sanktuaria dosłownie obwieszone wotami. Ale my chcielibyśmy, żeby to wszystko się działo wokół nas, tu i teraz. W Warszawie – mówi Łukasz Witkiewicz, współorganizator wydarzenia.

– Czy to jest możliwe w naszych klimatyzowanych salach konferencyjnych, między jednym spotkaniem a conference call? W apartamentowcach urządzanych przez dekoratorów wnętrz? W metrze? W centrach handlowych, w kafejce z ulubioną latte na wynos? Właśnie po to jest Noc Świadectw! Żeby przypomnieć sobie, a nawet doświadczyć, że Pan Bóg nie przestał czynić w naszym życiu rzeczy nadzwyczajnych. To prawdziwe opowieści, o Bogu, który o nas nie zapomina – nigdy! – zapewnia Witkiewicz.

Podczas poprzednich edycji Nocy Świadectw swoimi historiami dzielili się m.in. Dominika Figurska (Trzecia NŚ), Krzysztof Ziemiec (Trzecia NŚ), Ania Golędzinowska (Druga NŚ), Jan Budziaszek (Druga NŚ), Mira Jankowska (Czwarta NŚ), Magdalena Frączek (Czwarta NŚ) i wiele innych osób.

Świadectwa to główny, ale nie jedyny punkt programu – podczas tej wyjątkowej Nocy będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą, skorzystać z sakramentu spowiedzi, w kaplicy Matki Bożej przez całą Noc Świadectw będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu. Oprawę muzyczną zapewni zespół Głos Światła. O godz. 23.00 zaplanowano Mszę świętą.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/NocSwiadectw i http://parafiamichal.waw.pl/

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Czwartek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Weźcie moje jarzmo na siebie i czcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102,13-21; Mt 11,28-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter