21 lutego
środa
Eleonory, Fortunata, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Serce przy sercu

Ocena: 0
1429

 

Druga możliwość wskazana przez Maryję to odprawianie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca do Jej Niepokalanego Serca. Wszak serc matki i dziecka nie da się rozłączyć. Rany zadane Sercu Bożemu są odczuwane przez Niepokalane Serce Matki Bożej, je także ranią. 

Któż z nas nie chciałby oszczędzić bólu swej mamie? Albo przynajmniej nieść jej pociechę? Maryja jest naszą najlepszą Matką. Chciałoby się krzyczeć: Tak, Maryjo, Matko Boża i Matko nasza, jesteśmy gotowi nieść pociechę Twemu Niepokalanemu Sercu. Kto raz był w Fatimie i przeżył wieczorne nabożeństwo ku czci Matki Bożej, wraca poruszony do głębi, z jeszcze większą miłością do Jej Syna i do Niej samej. 

Siostra Łucja ujawniła treść drugiej części tajemnicy fatimskiej, której przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 r. objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Dzieciątko powiedziało: „Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”. 

A Maryja powiedziała: „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”. To nabożeństwo nie jest nie-do-zrobienia, choć jest niebotyczne. 

Czy to poza zasięgiem wierzącego? Żadną miarą. Poza zasięgiem parafii? W każdej wspólnocie mogłoby się odbywać. Czy tylko pięć czy aż pięć? Pięć, bo jest pięć uderzeń w Serce Maryi, za które trzeba nam żałować i wynagradzać. Tak usłyszała siostra Łucja, poruszona szczególną Bożą obecnością: „Córko, motyw jest prosty: Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu. Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu. Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka. Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki. Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach”. 

 


WSZYSTKO NA MARYJĘ  

W Polsce w szczególny sposób kochamy Matkę Najświętszą i zawsze się do Niej zwracaliśmy. Otóż 8 września 1946 r. prymas Polski August Hlond przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze poświęcił naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Wielki prymas Stefan Kardynał Wyszyński, który sam wszystko postawił na Maryję, uważał swego poprzednika za wielkiego maryjnego wizjonera i cytował słowa testamentu Augusta Kardynała Hlonda: „Walczcie pod opieką Najświętszej Maryi Panny. Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”. Nie sposób nie wspomnieć św. Jana Pawła II i jego jakże znanego i poświadczonego życiem Totus Tuus. Akt poświęcenia został ponowiony przez Episkopat Polski w czerwcu 2017 r. nie gdzie indziej jak w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, a kilka miesięcy później, 8 września, we wszystkich kościołach Polski. 

Pan Jezus w objawieniach fatimskich powiedział do siostry Łucji: „To prawda, moja córko, że wiele dusz zaczyna, lecz mało kto kończy i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymanie przyrzeczonych łask. Ja jednak wolę tych, którzy odprawią pięć pierwszych sobót w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż tych, którzy odprawią piętnaście, bezdusznie i z obojętnością”. To nabożeństwo może nas poruszyć do głębi serca! 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lutego

Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Nawróćcie się do Boga waszego,
On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 11, 29-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Nowenna do św. Rity z Cascii 13-21 II

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter