6 czerwca
wtorek
Norberta, Laurentego, Bogumila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

S. Alicia Torres: Eucharystia jest moją siłą

Ocena: 0
761

Siostra Alicia Torres wyjaśnia swoje powołanie jako "ściśle związane z chrztem i Eucharystią", z których może czerpać nadzieję, by dawać ją bliźnim "nawet w najbardziej niesprzyjających sytuacjach".

fot. Vatican Media

Wszystko zaczęło się, gdy Alicia Torres zapisała się na studia magisterskie na Uniwersytecie Loyola. W jej programie akademickim znalazły się teologia i bioetyka. W tym okresie Alicja zaczęła też poświęcać sporo czasu na praktykowanie adoracji eucharystycznej. Czas, który następnie okazał się cenny, doprowadził ją do stworzenia „prawdziwej relacji z Nim”.

Eucharystia stała się w jej oczach nie tylko „prawdziwsza”, ale przede wszystkim jej wiara, która do tej pory była bardzo intelektualna, przekształciła się w „wiarę serca: to jest Jezus!”. To był dopiero początek: im bardziej jej życie - i uczestnictwo we Mszy Świętej - stawało się „rzeczywiste”, tym bardziej Alicia czuła rosnące w sobie stopniowe i niezaprzeczalne „zaproszenie do całkowitego oddania się Panu poprzez bycie siostrą zakonną”.

W ten sposób wstąpiła do nowej fundacji - Sióstr Franciszkanek od Eucharystii w Chicago. Do dziś Alica zastanawia się, w jaki sposób Pan chciał ją doprowadzić do tej szczególnej formy życia zakonnego między Jezusem sakramentalnym a dotkliwym ubóstwem, ponieważ wcześniej nie miała żadnego kontaktu z rzeczywistością służby biednym.

Uważała, że ta nowa misja jest w zasadzie rozwinięciem jej udziału w ruchu pro-life, w który uczestniczyła od czasów licealnych. Jakkolwiek było, patrząc dziś na swoje 13-letnie zaangażowanie i życie w tym zgromadzeniu zakonnym, nie może powstrzymać się od pełnego zadziwienia stwierdzenia, że „plany Pana wobec mojego życia są doskonałe!”.

Patrząc na swoje powołanie, Siostra Alicia wyjaśnia związek między charyzmatem św. Franciszka z Asyżu a Eucharystią: „Wielu nie zna głębokiej łaski eucharystycznej, która charakteryzowała duchową osobowość św. Franciszka".

Po Soborze Laterańskim IV napisał on list do wszystkich kapłanów na świecie, w którym podkreślił zalecaną przez ojców soborowych praktykę szacunku i czci dla Eucharystii”. Dla s. Alicii i jej współsióstr, misja na rzecz ubogich poprzez nauczanie i ewangelizację jest podtrzymywana przez szczególną „relację z Jezusem Chrystusem w Eucharystii”.

Istnieje niesamowita i potężna relacja między Panem i Jego obecnością w Eucharystii, a także między Eucharystią i Jego ludem, zwłaszcza maluczkimi, ubogimi i cierpiącymi

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 czerwca

Wtorek, IX Tydzień Wielkanocny
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa,
przeniknie nasze serca swoim światłem

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 13-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter