17 sierpnia
sobota
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rusza Armia Modlitwy za papieża Franciszka

Ocena: 0
893

Już 10 marca rusza Armia Modlitwy. Jej celem jest zjednoczenie polskich wspólnot i ruchów w modlitwie za papieża oraz zapoznanie z nauczaniem Ojca Świętego.

Fot. maxpixel.net/CC0

Armia Modlitwy ma być naturalną kontynuacją pomysłu „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, dzięki której modlitwa różańcowa za Ojca Świętego trwać będzie przez cały rok.

„Nie chcemy organizować jednorazowej akcji, która zgaśnie jak zapalona zapałka, lecz pragniemy, aby to była długofalowa inicjatywa, która niczym płonąca lampa będzie nam przypominała o potrzebie modlitwy za Ojca Świętego" - mówi kl. Rafał Orzechowski, alumn seminarium w Łomży, inicjator akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich…”.

Wspólnej modlitwie ma towarzyszyć propagowanie i rozpowszechnianie papieskiego nauczania. - Niestety bardzo duża ilość wiernych nie zapoznaje się z tekstami papieskimi. Chcemy wyjść temu na przeciw i skutecznie popularyzować nauczanie Franciszka – podkreśla alumn.

Do udziału w inicjatywie zaproszone są wspólnoty, grupy formacyjne, ruchy i parafie, które dzięki powstającej platformie internetowej będą mogły spotykać się na wspólnej modlitwie i rozważaniu papieskiego nauczania. „Naszym celem nie jest tworzenie kolejnego ruchu. Chcemy zjednoczyć te wspólnoty, które już są. Zachęcamy, aby chociaż raz na dwa tygodnie zgromadziły się w swoich miastach na wspólnej modlitwie za Ojca Świętego. Idziemy różnymi drogami, ale przyświeca nam jeden cel: dojście do Jezusa Chrystusa, a za to na ziemi odpowiada papież” – wyjaśnia kl. Orzechowski.

„Wierzymy, że modlitwa jest w stanie ocieplać nasze życie. Dzisiaj bardzo dużo mówimy o języku nienawiści, a językiem modlitwy jest miłość. Modlitwa to nasza realna odpowiedź na to, co się teraz wokół nas dzieje” – dodaje alumn.

Inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” jest odpowiedzią Ruchu Lednickiego na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. Aby wziąć udział w akcji należy pomodlić się różańcem indywidualnie lub w grupie w intencji papieża Franciszka. Miejscem modlitwy może być kościół, szkoła, dom, a nawet park.

Okazją do modlitwy jest przypadająca na 13 marca 6. rocznica konklawe, podczas którego wybrano nowego papieża. „W tym roku jest to środa, dlatego działanie rozpoczniemy już w niedzielę 10 marca, aby każdy mógł dołączyć do naszej Armii Modlitwy” – wyjaśniają organizatorzy.

Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Wszelkie pytania na temat akcji można kierować na adres: ruchlednicki@lednica2000.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

"Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie."

Dziś w Kościele: sobota, XIX tydzień zwykły
+ wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, prezbitera 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I):  Joz 24,14-29, Ps 16 (15),1b-2a i 5.7-8.11, Mt 19,13-15
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyZAPRASZAMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -