2 lipca
sobota
Jagody, Urbana, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Etap Olimpiady Teologii Katolickiej

Ocena: 4.4
357

Diecezjalny etap 32. Olimpiady Teologii Katolickiej został 9 marca rozstrzygnięty. Najlepszy wynik osiągnął Jakub Młynarski z CV LO im. Zbigniewa Herberta w Warszawie, drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Kubiak z IV LI im. Adama Mickiewicza w Warszawie, trzecie miejsce zajęła Klara Satora z VIII LO im. Króla Władysława IV w Warszawie.

fot. Biuro Prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk

We wczorajszym finale na poziomie diecezjalnym uczestniczyło 13 uczniów z 8 szkół z terenu diecezji warszawsko-praskiej. W tym roku olimpiadzie towarzyszy hasło „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Bp Romuald Kamiński, który wręczał nagrody finalistom i laureatom podkreślił, że wszystko, co jest sprawami Bożymi i  zdołamy przywrócić na normalne drogi, czyli wprowadzić do naszego codziennego myślenia, życia i działania, to jest nasza wygrana. Człowiek, który jest dzieckiem Bożym nie może żyć poza Panem Bogiem.

Ordynariusz warszawsko-praski wyjaśnił, że treści, które uczniowie pogłębiali od strony teoretycznej mają praktyczne odzwierciedlenie w codzienności.

Przygotowując się do konkursu pogłębialiście treści, które powinny być codziennie głęboko w nas osadzone. Miłosierdzie to najkrócej definiując – miłość, która na co dzień idzie do człowieka będącego w kłopotach

– powiedział bp Kamiński

Uczestnicy diecezjalnego finału otrzymali upominki. Nagrody dla laureatów ufundowali biskup Romuald Kamiński oraz kanclerz kurii ks. Dariusz Szczepaniuk. Dwóch reprezentantów diecezji weźmie udział w finale ogólnopolskim olimpiady w dniach 31 marca – 2 kwietnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
Będę słuchał tego, *
co Pan Bóg mówi:

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 14-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter