21 września
wtorek
Jonasza, Mateusza, Hipolita
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Różaniec do Granic Nieba: "Zło dobrem zwyciężaj!"

Ocena: 4.4
1409

„W obliczu wydarzeń, które mają miejsce w naszym kraju, jesteśmy przekonani, że wspólna modlitwa i pokuta są teraz konieczne" - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta. I dodaje: „Dlatego tym bardziej prosimy o włączenie się do przygotowywanego wydarzenia Różaniec Do Granic Nieba. Druga edycja modlitewnego zrywu narodowego zaplanowana jest na dni 1-8 listopada 2020 roku". Więcej informacji (schemat modlitwy, rozważania na każdy dzień): www.rozaniecdogranic.pl

Fot. materiały organizatora

Różaniec Do Granic Nieba, mimo wprowadzanych coraz mocniejszych obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa, odbędzie się. Niezależnie od możliwości wyjścia na cmentarze, czy do kościołów.

Różaniec Do Granic Nieba przyjmie wówczas formę  modlitwy w domach, wspólnotach, czy po prostu online.

Już w tej chwili dzwonią do nas zainteresowani i informują, że będą tworzyć swoje wspólnotowe streemingi modlitwy online, będą łączyć się w modlitwie za pośrednictwem internetu

- mówi Agnieszka Kminikowska, rzecznik prasowy Różańca Do Granic Nieba.

Organizatorzy Różańca Do Granic Nieba, wydali apel, wzywający do odpowiedzenia pokojową modlitwą na ostatnie wydarzenia w naszym kraju.

Fragment apelu:  

Apelujemy: Proszę obudźmy się wszyscy, którzy jesteśmy za życiem i miłością, którzy jeszcze traktujemy naszą wiarę poważnie, a największe przykazanie naszego Pana i Zbawiciela, bez względu na okoliczności mamy zawsze w sercu: “Miłujcie się! Tak jak ja Was umiłowałem. (...) Najpotrzebniejsza jest nasza modlitwa i uniżenie przed Bogiem, aby Bóg udzielił nam swojego Miłosierdzia ZAMIAST swojej Sprawiedliwości, zapowiadanej w Fatimie, Akita czy Kibeho.

Apel jest dostępny w wersji video:

Do wydarzenia włączają się kolejne diecezje, między innymi Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. W komunikacie rozesłanym do wszystkich parafii, czytamy między innymi:

Nawiązując do wcześniejszego komunikatu na temat tegorocznej ogólnopolskiej inicjatywy świeckich „Różaniec do Granic Nieba”, w kontekście historycznej, a od dawna oczekiwanej decyzji Trybunału Konstytucyjnego RP, biorącej w ochronę prawną nienarodzone dzieci chore (a dokonało się to w dniu Św. Jana Pawła II, 22 października), do intencji podawanych w naszej Archidiecezji od lat na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku prosimy o dodanie każdego dnia dodatkowej następującej intencji:
Przepraszając Wszechmogącego Boga - Dawcę Życia za odbieranie życia dzieciom przed ich narodzeniem, za co wszyscy jako pokolenie ponosimy odpowiedzialność, stajemy w poczuciu winy także wobec tych dzieci i – przepraszając, że nie pozwoliliśmy, by się narodziły i przeżyły własny czas ziemskiego życia – Bożemu miłosierdziu je zawierzamy i o chwałę nieba dla nich prosimy.
Dzieci zmarłe przed narodzeniem, których istnienie było przyjęte z wiarą i radością, a które zmarły z przyczyn naturalnych zanim jeszcze były ochrzczone, zanurzamy również w Miłosiernym Sercu Jezusowym, prosząc dla nich o chwałę nieba.

Także pasterze diecezji Koszalińsko - Kołobrzeska wzywają swoich wiernych do licznego udziału w Różańcu Do Granic Nieba. Do udziału w wydarzeniu włącza się również Archidiecezja Warmińska.

Stanęliśmy wobec trudnej sytuacji w naszym kraju. Boże Miłosierdzie, o które będziemy wołać, przez pokutę i modlitwę, stanowi lekarstwo na każde zło. W wyprodukowanych przez nas spotach radiowych odwołujemy się do słów bł. Jerzego Popiełuszki: “Zło, dobrem zwyciężaj”

- podkreśla Maciej Bodasiński.

Więcej informacji (schemat modlitwy, rozważania na każdy dzień): www.rozaniecdogranic.pl

Czytaj także:

>> Franciszek jednoznacznie o aborcji

>> Abp Jędraszewski apeluje o post i modlitwę za życiem

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 września

Wtorek, XXV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
„Pójdź za Mną”.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mt 9,9-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter