16 maja
poniedziałek
Andrzeja, Jedrzeja, Szymona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Różaniec do Granic Czasu: Wróćmy do Boga Ojca

Ocena: 4.6
24498

31 grudnia to w kulturze europejskiej dzień wyjątkowy, w którym świętujemy przejście do kolejnego roku. - Tym razem chcemy zaprosić Polaków, by ostatni dzień roku stał się symbolicznym końcem i wejściem w nowe - chcemy zaprosić do powrotu w ramiona Boga Ojca - mówi Maciej Bodasiński. To właśnie na 31 grudnia 2020 r. (Sylwester) planowane jest kolejne wydarzenie Fundacji Solo Dios Basta: Różaniec Do Granic Czasu.

Fot. materiały organizatora

Różaniec Do Granic Czasu to wydarzenie, którego celem jest powrót do Boga, jako dobrego Ojca. Podobnie, jak w przypowieści Syn Marnotrawny, tak i my odeszliśmy od Ojca w bardzo dalekie strony. Zamiast Boga, wybieramy władzę, pieniądze, pożądanie, samych siebie. To jest przyczyna całego zła na świecie.

Straciliśmy z oczu i serca naszego Ojca, wyrzucamy go z serca, Polski i w ogóle całego świata. A to właśnie On - Ojciec jest dawcą życia i źródłem pokoju - mówi Maciej Bodasiński. - Musimy do niego wrócić, bardzo potrzebujemy Jego Miłości, potrzebujemy też Jego pomocy, sami nie dajemy rady...

- podkreśla organizator wydarzenia i dodaje - podobnie, jak w przypowieści: kiedy zwrócimy się znów do Ojca, On da nam doświadczyć swojej miłości, On pierwszy wyjdzie nam na spotkanie.  

W jedynych uznanych przez Kościół Katolicki Objawieniach i Orędziach Boga Ojca przekazanych siostrze Eugenii Ravasio, Bóg Ojciec przypomina o swojej nieskończonej Miłości do nas ludzi. Nie jest On Bogiem dalekim i surowym, ale bliskim, troskliwym, przenikającym naszą codzienność. Celem tego wydarzenia jest otwarcie się na Jego Miłość i przyjęcie tej Miłości przez jak najwięcej osób.

Czytaj także: Objawienia Boga Ojca s. Eugenii Ravasio

Noc sylwestrowa kojarzy nam się z radością. Prawdziwa radość to ta, która jest owocem doświadczenia Miłości naszego Taty w niebie. Bo za tą radością idzie też głębokie poczucie  wolności od trosk doczesnych i świadomość, że nawet, gdy jest po ludzku ciężko i trudno, to jest Ktoś, kto nad tym wszystkim czuwa i kto nad tym całym chaosem ma pieczę

- mówi Agnieszka Kminikowska, rzecznik prasowy wydarzenia.

Jak będzie wyglądać Różaniec Do Granic Czasu?

Organizatorzy zachęcają, by najpierw wyposażyć swoje domy w poświęcone świece, by 31 grudnia o północy towarzyszyły nam przy modlitwie. W Polskiej tradycji świece były zawsze zapalane w chwili zagrożenia, ich płomień rozjaśniał otaczający mrok.

Cały dzień 31. grudnia staramy się „trwać” na modlitwie:

  • o godzinie 12:00 odmawiamy Anioł Pański,
  • o godzinie 15:00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia,
  • o godzinie 18:00  jedną część Różańca Świętego.

Modlitwy będą transmitowane na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl

Kulminacyjny moment, przeżywamy oczywiście o północy, wśród huku petard - organizatorzy zapraszają do wyjścia z domów ze świecami i udania się na wyjątkową adorację Najświętszego Sakramentu.

W zależności od możliwości adoracja będzie przebiegać na różne sposoby:

  1. Utworzenie szpaleru z osób wiernych (z zachowaniem dystansu społecznego) wzdłuż wyznaczonych ulic na terenie parafii i przejście kapłanów z Najświętszym Sakramentem pomiędzy ludźmi, zapalenie świec, modlitwa i błogosławieństwo, zaniesienie światła do domów.
  2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu na specjalnie przygotowanym ołtarzu przed wejściem do kościoła. Pragniemy “wyjść z Chrystusem do świata”. Modlić się pod gołym niebem, na granicy czasu.
  3. Jeśli nie jest możliwe wyjście na zewnątrz (szpitale, więzienia, klasztory klauzurowe, trudność indywidualna), równo o północy zapalamy poświęcone świece, stawiamy je na oknie, klękamy przed krzyżem.

***

Organizatorzy zapraszają na transmisję z modlitwy w miejscu Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Będziemy się modlić i święcić świece dokładnie w tym miejscu, gdzie przyszła do nas Matka Jezusa. To jest jedno z ważniejszych miejsc w Polsce. Miejsce, z którego ma wyjść Światło dla Polski i dalej - dla świata. Zapraszamy. 21:30 na www.rozaniecdogranic.pl

- zachęca Maciej Bodasiński.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 maja

Poniedziałek, V Tydzień Wielkanocny
Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
...aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 17,20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter