24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rosja: sportowcy i żołnierze praktykują pogaństwo

Ocena: 4.8
795

Idee i poglądy pogańskie zyskują sobie coraz więcej zwolenników wśród sportowców i żołnierzy oddziałów specjalnych (Spiecnaz) i wynika to z bezczynności Kościoła. Taki pogląd wyraził patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl na posiedzeniu Patriarszej Komisji ds. Kultury Fizycznej i Sportu w Moskwie. Nie ujawnił przy tym, o jakie zwyczaje czy praktyki chodzi.

"Gdy zaczęły do nas docierać wiadomości o tym, że wśród sportowców popularne stają się pewne poglądy pogańskie, to początkowo potraktowaliśmy to jako jakieś dziwactwo, całkowite odchylenie od zasad. Potem jednak, po zebraniu licznych informacji na ten temat, zrozumieliśmy, że zarówno w pewnej części środowiska sportowego, jak i wśród części wojskowych, zwłaszcza tych, którzy działają w operacjach specjalnych (gdzie istnieje stałe zagrożenie życia) zyskują popularność pewne idee pogańskie, wynikające z pogańskiego stosunku do człowieka" - tłumaczył zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Jego zdaniem, nie wolno przypatrywać się temu obojętnie, gdyż i sportowcy, i uczestniczący w "niebezpiecznych dla życia operacjach wojskowych obrońcy ojczyzny" potrzebują wsparcia duchowego. W dodatku jeśli będą oni "motywować siebie światopoglądem pogańskim i kultami pogańskimi", to - według Cyryla - "nic dobrego z tego nie wyjdzie".

Patriarcha zaznaczył, że bezczynność Kościoła w tym względzie prowadzi do tego, że propagowanie zdrowego sposobu życia "nierzadko przeobraża się w odradzanie się kultów pogańskich, w tym także pogańskiego stosunku do życia ludzkiego".

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -