28 października
środa
Szymona, Tadeusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rekolekcje wielkopostne dla osób stanu wolnego

Ocena: 4.9
6766

„Ojcze mój, jeśli to możliwe… Mt 26,39" – pod takim hasłem w dniach 23, 24, 25 lutego 2018 r. o godz. 18:30 w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Warszawie odbędą się rekolekcje dla dorosłych stanu wolnego powołanych do małżeństwa bądź rozeznających tę drogę.

fot. materiały prasowe

W czasie rekolekcji będzie mowa o: dylematach wiary w życiu, słuchaniu własnego sumienia, roli Kościoła, sakramentów, relacji z Bogiem, wyborach i przeżywania trudnych sytuacji. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Stanisław Szlassa, duszpasterz singli, psychoterapeuta.

– Te rekolekcje prowadzę w taki sposób, żeby pokazywać, że relacja z Bogiem jest pierwowzorem wszystkich naszych relacji. Z relacji z Bogiem możemy czerpać do naszych ludzkich relacji. Dlatego będzie także o komunikacji – mówi ks. Szlassa i dodaje – Jaka powinna być relacja z Bogiem? Powinna być dobra, czyli szczera, prawdziwa, uczciwa, przejrzysta, bez udawania kogoś innego, bez celowych niedomówień.

– Rozróżniam relację dobrą od relacji fajnej. Dobra jest wtedy, gdy mówimy szczerze, przejrzyście, rozmawiamy o wszystkim. Fajna jest wtedy, gdy jest uśmiech, jest przyjemnie, miło, ale o niektórych rzeczach nie rozmawiamy, nie wspominamy, nie określamy, nie prosimy. Jest miło i fajnie. I tylko uważać, żeby czegoś nie skwasić. To możemy odnieść do relacji z Bogiem i ludźmi również.

– Zapraszamy wszystkich, którzy pragną tworzyć i rozwijać relacje. Po Mszach św. będzie możliwość uczestnictwa w pracy w grupach i adoracji. Wstęp wolny, bez zapisów.

Organizatorzy zapraszają również na spotkania dla singli oraz do włączenia się w Tydzień Modlitw o Nowe Rodziny, który rozpocznie się ostatniego dnia rekolekcji. Więcej informacji: www.przystanrozwoju.pl oraz  www.niejeden.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 października

Czwartek, XXX Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni
Bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Przyobleczcie pełną zbroję Bożą.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 6,10-20; Ps 144,1b-2.9-10; Łk 13,31-35
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter