16 sierpnia
wtorek
Rocha, Stefana, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Program Centrum Formacji Duchowej w Krakowie na 2021 rok

Ocena: 2.5
2470

Centrum Formacji Duchowej (CFD) powstało w 1997 roku w Krakowie, z inicjatywy Polskiej Prowincji Salwatorianów. Proponuje sesje, szkoły formacyjne i rekolekcje, w których szczególną uwagę poświęca się pojedynczej osobie i jej indywidualności. Towarzyszy osobom duchownym, świeckim w poszukiwaniu głębszego doświadczenia wiary, a także integralnego rozwoju: duchowego oraz psychicznego.

www.facebook.com

Centrum Formacji Duchowej
Salwatorianie - Kraków

PROGRAM 2021

Szkoła Modlitwy Słowem Bożym

Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?
22-24 stycznia 2021

Sesja przeznaczona dla osób, które pragną pogłębić praktykę osobistej modlitwy Słowem Bożym. Uczestnicy będą wprowadzeni w metodę modlitwy Słowem Bożym w codzienności. Zostanie zaproponowana konkretna forma ćwiczeń na cały rok do indywidualnej pracy duchowej w świetle Słowa Bożego.
PROWADZI: Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.

Poznawanie siebie w świetle Słowa Bożego
26-28 marca 2021


Odkrywanie prawdziwego obrazu siebie w świetle Słowa Bożego może stać się szczególną drogą do poznania i przyjęcia własnej wartości. Jest to proces bardzo delikatny i trudny. Dokonuje się przede wszystkim na modlitwie. Przez modlitwę Słowem Bożym i kontemplację Miłosiernego Ojca uczymy się patrzeć na siebie „oczami” Boga. Wskazane jest, aby w procesie tym towarzyszył kierownik duchowy.
PROWADZI: Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.

Spotkania z Jezusem przy stole
16- 18 kwietnia 2021


Jezus kocha każdy dom i spotkania przy stole: te codzienne skromne w zaciszu Nazaretu, czy te które spotykał na swojej ziemskiej drodze do Domu Boga Ojca. Nie czyni żadnych różnic i nikomu nie odmawia zaproszenia.  Spotykamy Go u celnika Leviego, u przywódcy faryzeuszów, w domu Marty, Marii i Łazarza. Widzimy Go jak organizuje ucztę dla kilku tysięcy osób. Przed Świętami Paschy On sam zaprosi uczniów na Wieczerzę Paschalną a potem na „śniadanie wielkanocne” po cudownym połowie ryb. On też czeka na każdego z ucztą w domu Boga Ojca.  Uczestnicy sesji będą zaproszeni do modlitwy wersetami Ewangelii, aby przy stole Słowa przeżyć swoje osobiste spotkanie z Jezusem i przemodlić wartość i głębię spotkań z drugim człowiekiem przy rodzinnym, wspólnotowym stole
PROWADZI: Joachim Stencel SDS - duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

Dufny czy ufny?
4-6 czerwca 2021


Z jakiej pozycji mówimy w czasie modlitwy? Z wyniosłości naszej pychy i własnej woli czy też „z głębokości” (Ps 130, 1) pokornego i skruszonego serca? Do pytań z Katechizmu Kościoła katolickiego (2559), można dodać inne: sprawiedliwi czy usprawiedliwieni, dufni czy ufni? Sięgając po przypowieść o faryzeuszu i celniku (Łk 18, 9-14), poddamy się diagnozie i leczeniu najlepszego Lekarza. Sesja może być okazją uczenia się modlitwy słowem Bożym w dynamice lectio divina pośród codzienności.
PROWADZI: Piotr Szyrszeń SDS - duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

Na głębinach Słowa
„Gwałtownicy Królestwa”
Lectio divina z Jakubem i Janem
26-28 listopada 2021


Jakub i Jan z przydomkiem Boanerges. Zapożyczony z hebrajskiego może oznaczać „synowie uczucia”, „synowie gniewu”. Młodzi gniewni, którzy łatwo ulegali emocjom, wpadali w gniew. „Grzmiący”, są przykładem niezwykłej historii braci, którzy dali się porwać przez piękno Osoby Jezusa z Nazaretu. Syn Ojca, cierpliwie ewangelizował charaktery i temperamenty synów Zebedeusza przemieniając ich w Bożych „gwałtowników Królestwa”. Starszy - Jakub, jako pierwszy z Dwunastu dojrzał do męczeństwa. Młodszy - Jan, stał się towarzyszem Piotra w odważnym świadczeniu o Jezusie pośród prześladowań pierwotnego Kościoła. Pójdziemy drogą lectio divina, aby odczytać duchowy sens historii biblijnych braci i uczyć się od nich więzi z Jezusem. On potrafi bogactwo naszych osobowości i temperamentów ukierunkować na zdobywanie Królestwa.        
PROWADZI: Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.

Sesje Szkoły Modlitwy Słowem Bożym przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę Słowem Bożym, w lectio divina; mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i z indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 sierpnia

Wtorek, XX tydzień zwykły – dzień powszedni albo wspomnienie św. Stefana Węgierskiego
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się
ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 23-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter