25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Powołano Obserwatorium ds. objawień maryjnych

Ocena: 4.3
1419

Papieska Międzynarodowa Akademia Maryjna utworzyła Obserwatorium ds. objawień i zjawisk mistycznych związanych z postacią Najświętszej Maryi Panny. Jego celem będzie badanie objawień, łzawień, duchowych przesłań, stygmatów i innych zjawisk mistycznych zarówno z przeszłości, jak i aktualnych, co do których nie wypowiedziały się jeszcze władze kościelne.

fot. arch.www.idziemy.pl

Jak wyjaśnia w komunikacie prasowym przewodniczący akademii, ważne jest wyjaśnienie tych kwestii, „ponieważ często rzekome przesłania powodują zamęt, szerzą niepokojące apokaliptyczne wizje lub nawet oskarżenia pod adresem Papieża i Kościoła. Jak Maryja, Matka Kościoła, mogłaby podważać jego integralność lub siać strach i zachęcać do sprzeciwu, Ona, która jest Matką Miłosierdzia i Królową Pokoju? – pisze o. Stefano Cecchin OFM.

Powstałe dziś obserwatorium ma zapewnić konkretne wsparcie dla badań, uwierzytelniania i prawidłowego rozpowszechniania takich wydarzeń, zawsze w zgodzie z magisterium Kościoła, kompetentnymi władzami i normami obowiązującymi w tym zakresie ze strony Stolicy Apostolskiej. Jak zapewnia włoski franciszkanin nowa instytucja będzie działać w sposób systematyczny, strategiczny, multidyscyplinarny i profesjonalny.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 czerwca

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
Jan przyszedł świadczyć o światłości,
aby przygotować Panu lud doskonały.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 1, 5-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter