14 czerwca
piątek
Bazylego, Elwiry, Michala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pomiędzy ojczyznami

Ocena: 5
1651

Nasza wieczna ojczyzna jest w niebie! Tam doświadczymy doskonałości.

fot. pexels.com

Chwilę temu obchodziliśmy kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Co roku 1 sierpnia pamiętam o godzinie „W”, a wieczorem, jeśli nie mogę być osobiście na koncercie „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, jestem dosłownie przyklejona do telewizora. Porusza mnie poświęcenie tamtego pokolenia, głównie młodych ludzi, którzy oddali wszystko, by walczyć nie tylko o stolicę, ale za cały nasz kraj. Jestem im bardzo wdzięczna. Choć tamtego zrywu militarnie nie wygrali, ich walka miała ogromne znaczenie! Była preludium do odzyskania pełni wolności, którą dzisiaj mamy.

Dotyka to mojego serca, bo naprawdę kocham moją ojczyznę – Polskę. Tu się urodziłam, tu czuję przynależność. Tu się angażuję, bo czuję się odpowiedzialna za nasz kraj. Lubię podróżować, ale zawsze z radością wracam do siebie, bo tu jest mój dom.

Choć ta ojczyzna jest prawdziwa i realna, jednak jest tylko tymczasowa. Jest bowiem jeszcze inna, lepsza ojczyzna, do której należę – ale zamieszkam tam dopiero kiedyś. W wieczności. Już na zawsze.

I prawda jest taka, że moje serce jest w obu miejscach. Tu i teraz w Polsce, ale mój duch momentami mocno tęskni także za niebem – miejscem bez problemów i łez, gdzie będę oglądać Boga twarzą w twarz oraz będę miała okazję zobaczyć poprzednie pokolenia bohaterów wiary – w tym moją drogą śp. Mamę Mariolę, którą pożegnałam tu na ziemi pięć lat temu.

Słowo Boże mówi: „Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować” (Flp 3, 20-21). Nasza wieczna ojczyzna jest w niebie! Tam doświadczymy doskonałości. Tam nasze ciała staną się chwalebne i idealne.

Dzięki ofierze Pana Jezusa każdy, kto tylko chce, ma otwarte drzwi do niebiańskiej ojczyzny. Co więcej, gdy On odchodził z ziemi, obiecał nam coś wspaniałego: „W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem” (J 14, 2-3). On przygotowuje nam miejsce w niebie i w odpowiednim czasie wróci tu po nas! Ależ cudowna wiadomość! Naprawdę możemy z radością tego oczekiwać, bo On nie rzuca słów na wiatr!

Kluczowe dla nas wszystkich jest to, że choć dziś żyjemy w niedoskonałym świecie, to od naszej decyzji, czy wybierzemy życie z Bogiem, czy nie, zależy nasza wieczność!

Dlatego potrzebujemy nauczyć się żyć pomiędzy ojczyznami – tu i teraz, z miłością i oddaniem Polsce, ale też zawsze pamiętać, że nasz cel długodystansowy jest o wiele dalej – w wieczności.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 czerwca

Czwartek, X Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VINajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter