20 lipca
sobota
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymki figury Matki Bożej Fatimskiej

Ocena: 0
334

Figura Matki Bożej Fatimskiej będzie w 2024 r. peregrynować na terenie pięciu państw świata w ramach siedemnastu zaplanowanych na najbliższy rok pielgrzymek.

Fot. arch. idziemy.pl

Jedna z pielgrzymek, jak podało kierownictwo portugalskiego sanktuarium, przebiegać będzie w miejscowej diecezji Leiria-Fatima. Sprecyzowało ono, że peregrynacja figury Matki Bożej Różańcowej będzie mieć tam miejsce od 10 do 19 maja w mieście Leiria, gdzie m.in. odwiedzi jedną ze szkół katolickich. Druga podróż wizerunku Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii została zaplanowana w aglomeracji Lizbony, stolicy kraju. W ostatnim tygodniu maja br. odwiedzi ona parafię w Ramadzie. Trzecia podróż przewidziana jest w położonych na zachodzie Portugalii miejscowościach Mata Mourisca oraz Carriço.

Dwie peregrynacje fatimskiej figury odbędą się w tym roku w Hiszpanii. Sanktuarium podało, że wizyty zaplanowano w Plasencii, na zachodzie, a także w Kartagenie, na wschodzie kraju. Z kolei we Włoszech zaplanowano wizyty w kilku diecezjach, wśród których będzie m.in. Mediolan.

Poza Europą tegoroczne peregrynacje figury Matki Bożej Fatimskiej odbędą się tylko w Ameryce Południowej. Dotychczas potwierdzono pielgrzymki wizerunku Maryi po kilku kolumbijskich diecezjach, a także podróż do Brazylii. W tej byłej portugalskiej kolonii fatimska figurka dotrze m.in. do stolicy kraju, Brasílii.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 lipca

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień powszedni albo wspomnienie bł. Czesława
W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą,
nam zaś przekazał słowo jednania.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 14-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter