10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Patriarcha Bartłomiej pobłogosławił naród ukraiński

Ocena: 1
296

„Ukraińcy wykazują się odwagą oraz bohaterstwem i na pewno odniosą zwycięstwo, które będzie zwycięstwem sprawiedliwości i prawdy. Kościół okazuje swoje wsparcie modlitwami, miłością i troską, aby złagodzić ból narodu ukraińskiego” - oświadczył patriarcha ekumeniczny Konstantynopola Bartłomiej I na spotkaniu z delegacją ukraińską.

fot. www.wikipedia.org

 W waszych osobach pozdrawiam i błogosławię naród ukraiński. Wszyscy wiemy o waszej odwadze i bohaterstwie. Matka Kościół okazuje swoje wsparcie modlitwami, swoją miłością i opieką, a także wszelkimi innymi możliwymi środkami, aby ulżyć waszemu bólowi

- powiedział Bartłomiej.

Zaznaczył, że takim wsparciem było również przyznanie autokefalii (autonomii) Prawosławnemu Kościołowi Ukrainy, która umożliwiała samodzielne prowadzenie życia religijnego.

Mamy pełną wiarę w wolę Bożą i odwagę narodu ukraińskiego. Jesteśmy pewni zwycięstwa Ukrainy, które będzie zwycięstwem sprawiedliwości i prawdy. Cały wolny świat jest po waszej stronie Ukrainy

– powiedział honorowy zwierzchnik prawosławia.

"Podziękowaliśmy patriarsze ekumenicznemu za modlitwy, którymi codziennie wspiera Ukraińców i państwo ukraińskie. Przekazał pozdrowienia dla prezydenta Ukrainy, całej ukraińskiej armii, która właściwie teraz broni demokracji całego świata przed rosyjską tyranią" - powiedział Dmytro Lubinets w komentarzu dla Ukrinformu.

Na spotkaniu z patriarchą ekumenicznym rozmawiano zwłaszcza o powrocie obywateli Ukrainy z rosyjskiej niewoli. "Oczywiście, naszym priorytetem numer jeden jest powrót wszystkich obywateli Ukrainy nielegalnie zatrzymanych przez Federację Rosyjską. Zarówno na tymczasowo okupowanym terytorium Ukrainy, jak i na terytorium Federacji Rosyjskiej. Osobno poruszyliśmy kwestię cywilnych zakładników przetrzymywanych przez Rosję od 2014 roku oraz sytuację jeńców wojennych" – powiedział Lubinets.

Na audiencji siedzibie patriarchy w Fanarze w Stambule byli więźniowie rosyjskiego okupanta podzielili się swoimi wspomnieniami z pobytu w niewoli i uwolnienia, podziękowali patriarsze              ekumenicznemu za modlitwy i wsparcie dla Ukrainy i Ukraińców. Byli więźniowie Kremla i krewni Ukraińców w niewoli zaapelowali do patriarchy ekumenicznego wsparcie działań dążących do uwolnienia ich najbliższych i krewnych pozostający w rosyjskiej niewoli.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 10 grudnia

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 1, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Zwyczajność, prostota, skromność

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter