2 lutego
czwartek
Marii, Miloslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież udzielił odpustu zupełnego z okazji 150. rocznicy urodzin św. Alojzego Orione

Ocena: 0
547

Z okazji 150. rocznicy urodzin św. Alojzego Orione papież Franciszek udziela odpustu zupełnego na zwykłych warunkach wszystkim wiernym w okresie od 12 marca do 29 sierpnia 2022 r., którzy odwiedzą kościół księży orionistów lub sióstr orionistek - poinformowała Penitencjaria Apostolska.

Fot. orione.pl

W dokumencie opublikowanym przez Zgromadzenie Księży Orionistów zaznaczono, że odpust otrzymają wszyscy wierni, „którzy odwiedzą kościół księży orionistów lub sióstr orionistek i będą pobożnie uczestniczyć w obchodach jubileuszowych, albo przynajmniej zatrzymają się przez jakiś czas na modlitwie przed urną z ciałem św. Alojzego Orione w celu odmówienia Modlitwy Pańskiej, (Ojcze Nasz - PAP), wyznania wiary oraz wezwania do Najświętszej Maryi Panny i św. Alojzego Orione".

Penitencjaria Apostolska wskazała, że odpust mogą także uzyskać „osoby starsze, chore oraz ci wszyscy, którzy z jakiegoś powodu nie mogą opuścić domu".

Warunkiem jest duchowa łączność z uczestnikami jubileuszu przed obrazem św. Alojzego Orione, ofiarowanie Bogu modlitwy, cierpienia i trudności życiowe oraz brak przywiązania do grzechu i spełnienie trzech zwykłych warunków uzyskania odpustu, czyli spowiedzi sakramentalnej, komunii św. oraz modlitwy w intencjach papieża.

150. rocznica urodzin świętego Alojzego Orione przypadnie 23 czerwca 2022 roku.

Będzie to okazja do szczególnego dziękczynienia za dar życia i powołania naszego ojca założyciela.

- napisali Orioniści.

W Polsce zakonnicy prowadzą 9 parafii i 4 domy rekolekcyjne.

W Warszawie znajduje się parafia pw. św. Alojzego Orione przy ul. Lindleya 12; w Wołominie - parafia pw. św. Józefa Robotnika przy ul. Piłsudskiego 44; w Kaliszu - parafia pw. Opatrzności Bożej przy ul. Polna 8; w Łaźniewach parafia pw. św. Antoniego przy al. Księży Orionistów 1; w Malborku parafia pw. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Nogatowa 7 oraz parafia pw. św. Jana Chrzciciela przy Stare Miasto 22; w Rokitnie sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki przy Rokitno 23; we Włocławku parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Ostrowska 8; w Zduńskiej Woli parafia pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Łaska 88.

Domy Rekolekcyjny zakonnicy prowadzą w Polsce w Brańszczyku w woj. mazowieckim, w Zduńskiej Woli w woj. łódzkim, we wsiach Międzybrodzie Bialskie i w Kocierzy Rychwałskiej w woj. śląskim.

Ciało św. Orione spoczywa we włoskiej Tortonie, w założonym przez niego w 1931 r. sanktuarium Madonna della Guardia (Matki Bożej Czuwającej). Św. Jan Paweł II ogłosił go błogosławionym w 1980 r. Jego kanonizacji dokonał 16 maja 2004 r. w Rzymie.

Dziś Małe Dzieło Opatrzności Bożej to rodzina zakonna, do której należą księża i bracia - Synowie Bożej Opatrzności, Pustelnicy Bożej Opatrzności (zajmujący się ewangelizacją wsi), czynne Małe Siostry Misjonarki Miłosierdzia, siostry Sakramentki Niewidome, Siostry Kontemplatywne od Jezusa Ukrzyżowanego, Orioński Instytut Świecki oraz Ruch Świecki. Ich szczególnym charyzmatem jest praca wychowawcza wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, ubogich i odtrąconych przez społeczeństwo. Pracę tę prowadzą orioniści na 4 kontynentach.

Przeczytaj także: Odpust zupełny każdego dnia!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 lutego

Czwartek, IV tydzień zwykły - święto Ofiarowania Pańskiego
Gdy upłynęły dni oczyszczenia Maryi według Prawa Mojżeszowego, rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. 
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 2, 22-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter