21 lutego
środa
Eleonory, Fortunata, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież niesie pocieszenie włoskiemu wdowcowi i ojcu trojga dzieci

Ocena: 0
463

W Boże Narodzenie papież Franciszek rozmawiał z włoskim wdowcem, którego żona zmarła w wyniku komplikacji po urodzeniu bliźniąt. „Były to słowa pocieszenia i dające nadzieję w obliczu cierpienia rodziny” – stwierdził towarzyszący rodzinie kapłan, który w mediach społecznościowych poinformował o papieskim telefonie.

Fot. Vatican Media

41-letnia Viviana Delego zmarła 22 grudnia po urodzeniu bliźniąt – chłopca Edoardo Marii i dziewczynki Emilii Marii – w szpitalu w Brindisi. Kobieta osierociła także 6-letnią córeczkę. O tej tragedii poinformował Ojca Świętego proboszcz parafii, do której należy rodzina, a papież postanowił zadzwonić do młodego ojca i wdowca. Ks. Donato Luzii podkreślił, że dla cierpiącego mężczyzny ta rozmowa była ogromnym pocieszeniem.

Doświadczyliśmy serca pasterza, który jest czuły i bardzo wrażliwy oraz matczynej bliskości Kościoła, widzialnej w pokornych gestach papieża 

– napisał kapłan w mediach społecznościowych.

Włoskie media publikują też list, jaki Giacomo Cofano przesłał do lekarzy i pielęgniarek po śmierci swej żony. Dostali go pracownicy oddziału reanimacji, którzy, jak napisał mężczyzna, byli prawdziwymi aniołami; z wielkim oddaniem, profesjonalizmem i ludzką czułością próbowali do końca uratować jego żonę. Za pomoc podziękował także personelowi oddziału neonatologii, na którym przebywają przedwcześnie urodzone bliźnięta. O swej modlitwie za rodzinę, jak i personel medyczny w tym trudnym czasie zapewnił papież Franciszek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lutego

Środa, I Tydzień Wielkiego Postu
Nawróćcie się do Boga waszego,
On bowiem jest łaskawy i miłosierny.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 11, 29-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Nowenna do św. Rity z Cascii 13-21 II

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter