19 kwietnia
piątek
Adolfa, Tymona, Leona
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież: głośmy Ewangelię wszystkim i wszędzie

Ocena: 0
1122

Kościół musi iść głosić Ewangelię wszystkim, we wszystkich miejscach, przy każdej okazji – przekonywał papież Franciszek w czasie audiencji dla delegacji Komitetu ds. Relacji z Kościołami, działającego w ramach Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych (United Bible Societies). Przewodniczył jej kard. John Onaiyekan z Nigerii.

fot. pixabay.com

Papież podziękował za nieszczędzenie wysiłków na rzecz tego, by „Ewangelia była znana”, poprzez „ułatwianie dostępu do Biblii w różnych językach, a dzisiaj poprzez różnorodne formy społecznego przekazu”.

Wskazał, że jesteśmy „sługami Słowa zbawienia, które nie wraca do Pana bezowocne”. Trzeba jednak dać się „zranić” Słowu, by móc „wyrażać ustami to, co przepełnia serce”.

Jesteśmy też „sługami Słowa życia wiecznego i wierzymy, że nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. – Z pomocą Ducha Świętego powinniśmy karmić się przy stole Słowa za sprawą lektury, słuchania, studiowania i dawania świadectwa w życiu. Poświęcamy czas temu, co kochamy, a tu chodzi o kochanie Boga, który zechciał do nas przemówić i daje nam słowo życia wiecznego – przekonywał Franciszek.

Jesteśmy również „sługami Słowa pojednania, także między chrześcijanami, i pragniemy z całego serca, by «słowa Pańskie rozszerzało się i rozsławiało». Dobrze jest więc od wzrastającej czci dla Słowa Bożego oczekiwać nowego impulsu dla życia duchowego.

Jesteśmy sługami Słowa, które wyszło od Boga i stało się ciałem. Dlatego „życiową sprawą dla Kościoła jest wyjście, by głosić Ewangelię wszystkim, we wszystkich miejscach, przy każdej okazji, bez zwłoki, bez niechęci i bez lęku”. Robimy to w posłuszeństwie misyjnemu nakazowi Pana i mając pewność Jego obecności pośród nas aż do skończenia świata – dodał papież.

Jesteśmy też sługami Słowa prawdy, przekonani, że „jedność, jakiej pragnie Bóg, może się urzeczywistnić tylko dzięki powszechnej wierności wobec całej treści wiary objawionej. Kompromis w sprawach wiary sprzeciwia się Bogu, który jest Prawdą. W Ciele Chrystusa, który jest drogą, prawdą i życiem, któż mógłby uważać, że dopuszczalne jest pojednanie osiągnięte kosztem prawdy?” – przekonywał Franciszek, cytując encyklikę św. Jana Pawła II „Ut unum sint”.

Jesteśmy także „sługami Słowa potężnego Boga, który oświeca i broni, uzdrawia i wyzwala”. Słowo Boże nie ulega skrępowaniu, ale z jego powodu „wielu naszych braci i sióstr jest w więzieniu i dużo więcej przelało swą krew jako świadectwo swej wiary w Pana Jezusa”.

– Idźmy razem, aby słowo się rozszerzało. Módlmy się, aby wypełniała się wola Ojca. Pracujmy razem, aby spełniało się w nas to, co Pan powiedział – zachęcił Ojciec Święty.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 kwietnia

Czwartek, III Tydzień wielkanocny
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.
Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 44-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter