18 października
środa
Juliana, Lukasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Otoczmy Polskę różańcem

Ocena: 4.825
1092

W sobotę siódmego października Polacy staną na granicach Polski, by prosić Matkę Bożą o ratunek dla siebie i świata

fot. wwwrozaniecdogranic.pl

Niełatwo wyobrazić sobie długi na 3511 km, żywy łańcuch ludzi, którzy, okalając dosłownie całą Polskę, przez ponad półtorej godziny wspólnie się modlą. A jednak już za dwa tygodnie ta wizja urzeczywistni się z błogosławieństwem i wsparciem polskiego Kościoła podczas ogólnopolskiej akcji Różaniec do Granic. Pozostaje nam tylko się w nią w prosty sposób włączyć.

Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę internetową www.rozaniecdogranic.pl, by na interaktywnej mapie Polski wybrać jeden z 319 kościołów rozsianych po wszystkich 22 przygranicznych diecezjach i zapisać się. A potem, w uroczystość Matki Bożej Różańcowej, 7 października, poświęcić dzień, by tam pojechać z rodziną, wspólnotą lub grupą z parafii. Na miejscu odbędzie się nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca, a w jego ramach – po udaniu się do jednej z 4 tys. wyznaczonych przy samej granicy „stref modlitwy” – jednoczesna, masowa modlitwa różańcowa.

 

Milion wołań o ratunek

Organizatorami wydarzenia są osoby świeckie – członkowie Fundacji Solo Dios Basta: Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz. To oni 15 października 2016 r. zorganizowali Wielką Pokutę – narodową modlitwę przebłagalną za grzechy Polski i świata. Wtedy – choć oficjalnie zgłosiło się tylko 7 tys. osób – na błoniach jasnogórskich wspólnie modliło się przeszło 150 tys. osób. – Teraz będzie podobnie – zapowiadają. Tylko do połowy września „swój” przygraniczny kościół wybrało ponad 50 tys. osób. Jednak nikt nie ma wątpliwości: na rubieżach Polski zjawi się nie mniej niż milion modlących się. I nie wiadomo ilu kolejnych, którzy z różnych przyczyn Różaniec do Granic będą przeżywać w swoich parafiach.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 39 (625), 24 września 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 4 października 2017 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Współtworzył w Lyonie kwartalnik „Chemin Neuf” (potem „FOI”). W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

- Reklama -