23 lipca
wtorek
Stwosza, Bogny, Brygidy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Od tronu Królowej

Ocena: 4.15
2113

Pomysł św. Jan Paweł II na patrona Polski wymaga wielkiej modlitwy.

fot. Eric Draper - whitehouse.gov, Domena publiczna

O Wniebowzięta Maryjo, za nami wstawiaj się! I wspieraj nasze starania, aby Jan Paweł II, który tak bardzo Cię kochał, który we wszystkim Ci ufał i zawierzał, który był Totus Tuus, został patronem Polski. Twojej Polski. W to największe święto Matki Bożej, zwanej u nas Zielną – największe, choć mamy kilka „własnych”, polskich Jej świąt – pójdziemy na Jasną Górę tysiącami pielgrzymów, drugie tyle przyjdzie z pokłonem do niezliczonych na naszej ziemi sanktuariów Królowej nieba i ziemi.

Po kilku latach apeli, felietonów, spotkań, wywiadów i innych zabiegów mających na celu nagłośnienie i upowszechnienie pomysłu, aby św. Jan Paweł II został patronem Polski zrozumiałam, że nie tędy droga. Przypomnę moją ideę: chodzi o to, aby nasz Karol Wojtyła, wikary z Niegowici i kardynał z Krakowa, profesor KUL obecny poprzez swój podpis w indeksach wielu dawnych studentów, krakowski biskup, który bierzmował zapewne kilka tysięcy ludzi wciąż mających go w dobrej pamięci i wyświęcił zapewne kilka dziesiątków – może więcej – księży, wreszcie papież Jan Paweł II i z tego powodu największy z Polaków, w dodatku przez Kościół włączony w poczet świętych – powiększył oficjalnie grono świętych patronów naszej Ojczyzny.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 32 (670), 12 sierpnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 22 sierpnia 2018 r.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Sekretarz redakcji tygodnika "Idziemy"

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

"Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę"

Dziś w Kościele: wtorek, XVI tydzień zwykły
+ święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Ga 2,19-20, Ps 16, J 15,1-8
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -