22 maja
niedziela
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

OCALENIE - nowy projekt organizatorów "Różańca do Granic"

Ocena: 3.00834
22958

„Weź udział w projekcie OCALENIE, ukryj siebie i swoją rodzinę pod płaszczem Maryi i w Sercu Jezusa. Przez głębokie nawrócenie, modlitwę i pokutę ratuj dusze” - zachęcają Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz, organizatorzy ogólnopolskich wydarzeń modlitewnych: „Wielka Pokuta”, „Różaniec do Granic” i „Polska pod Krzyżem”.

Zapraszamy Was do wspólnej podróży do Serca Jezusa i Maryi. Droga to niełatwa, ale pewna. Oddani Jezusowi przez Maryję możemy być spokojni, że nie zginiemy. Nie lękajcie się, jam zwyciężył świat. Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Mówi dzisiaj do nas Chrystus.

 - zachęcają inicjatorzy akcji.

Ten projekt jest zupełnie inny, niż dotychczas, organizowane wydarzenia: „Wielka Pokuta”, „Różaniec Do Granic”, czy „Polska pod Krzyżem”. Tym razem najważniejsze jest „moje sam na sam” z Panem Bogiem. W ramach projektu Ocalenie są cztery duchowe akty:

  1. Krok I – Spowiedź – na kartach dzienniczka Jezus wielokrotnie prosi, aby Faustyna mówiła duszom o konieczności i owocach spowiedzi świętej: „Powiedział mi Jezus – Córko moja, Pisz, mów o Moim miłosierdziu. Powiedz duszom, gdzie mają szukać pociech, to jest w trybunale miłosierdzia [czyli w sakramencie spowiedzi]; tam są największe cuda, które się nieustannie powtarzają. Aby zyskać ten cud, nie trzeba odprawić dalekiej pielgrzymki ani też składać jakichś zewnętrznych obrzędów, ale wystarczy przystąpić do stóp zastępcy Mojego z wiarą i powiedzieć mu nędzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone – nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni”. (Dz 1448).
  2. Krok II – Modlitwa w Wielki Piątek – zapraszamy do przeżycia na kolanach godziny śmierci Jezusa i zjednoczenia się z Nim w tej Godzinie Miłosierdzia. Tego dnia zaczynamy Nowennę Do Miłosierdzia Bożego.
  3. Krok III – Nowenna Do Miłosierdzia Bożego – sam Jezus poprosił o to święto św. siostrę Faustynę: „Nie chcę karać zbolałej ludzkości - mówi Jezus - ale pragnę ją uleczyć, przytulając ją do swego miłosiernego serca. Kar używam, kiedy mnie sami zmuszają do tego; ręka moja niechętnie bierze za miecz sprawiedliwości; przed dniem sprawiedliwości posyłam dzień miłosierdzia” (Dz 1588)
  4. Krok IV – Niedziela Miłosierdzia, przeżywana jako „ostatnia deska ratunku”: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem DLA WSZYSTKICH DUSZ, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam CAŁE MORZE ŁASK na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym OTWARTE SĄ WSZYSTKIE UPUSTY BOŻE, przez które płyną łaski” (Dz. 699)
  5. Krok V - 33-dniowe rekolekcje, które będą duchowym przygotowaniem do Aktu Osobistego Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Już w Księdze Rodzaju Bóg mówi do węża: “Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a Niewiastę, między potomstwo twoje, a potomstwo Jej. Ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”. A święty Ludwik de Montfort nazywa Serce Maryi „najbezpieczniejszą, najpewniejszą i najkrótszą drogą do Jezusa”.

Wierzymy, że w dniach, kiedy śmierć stała się tak bardzo namacalna, gdy giną setki ludzi, gdy nad naszym życiem wisi widmo lęku i strachu... jest to czas, aby zawrócić z drogi, którą wszyscy szliśmy, ale, która nie prowadziła do Boga. Zostaliśmy wszyscy zamknięci na narodowej kwarantannie. Samo słowo „kwarantanna” oznacza 40 dni – dokładnie tyle samo, co Bóg wielokrotnie dawał ludziom do nawrócenia się: 40 dni trwał potop, na który Noe budował arkę, post Mojżesza, post i wędrówka Eliasza do góry Horeb, 40 dni Ezechiel cierpiał za przewinienia Judy (Ez 4,6), o 40 dniach mówił Jonasz, nawołując do nawrócenia Niniwę. Być może nasze 40 dni potrwa dłużej, ale wierzymy, że jest to czas podarowany nam, by zmienić swoje życie.

- wyjaśniają organizatorzy projektu.

Więcej informacji na: www.ocalenie.info i stronie na facebooku

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 22 maja

VI Niedziela Wielkanocna
Jeśli Mnie kto miłuje,
będzie zachowywał moją naukę

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 14,23-29
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Odchodzi i pozostaje (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter