25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII

Ocena: 5
2230

Nowenna do św. Barbary trwa od 25 listopada do 3 grudnia. 

Fot. arch. idziemy.pl

DZIEŃ PIERWSZY – módlmy się za naszych bliskich, którzy porzucili wiarę w Boga.

Święta Barbaro, która urodzona i wychowana w rodzinie pogańskiej przyjęłaś Ewangelię Jezusa Chrystusa wbrew woli ojca, wspomóż nas w walce o wiarę naszych najbliższych. Powierzamy Ci tych których kochamy, a którzy owładnięci światem odrzucili wiarę w Boga i utonęli w ateizmie. Rozjaśnij ich umysł, porusz serce i kieruj myśli w stronę Jedynej Prawdy i Jedynej Miłości. Niech nasza modlitwa i Twoje przemożne wstawiennictwo u Pana uprosi nawrócenie naszych najbliższych i ich powrót w światło Bożej Łaski. Amen.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

DZIEŃ DRUGI – módlmy się za chrześcijan odrzuconych przez otoczenie, a zwłaszcza rodzinę z powodu wiary w Chrystusa

Święta Barbaro, która przyjęłaś chrzest w tajemnicy przed ojcem i w ukryciu przystępowałaś do Sakramentów Świętych, wspomóż tych, którzy uwierzyli w Chrystusa i przez to zostali odrzucani przez swoje otoczenie. Powierzamy Ci wzgardzonych i wyszydzanych z powodu wiary przez własne rodziny i przyjaciół. Bądź dla nich podporą i umocnieniem, i chroń ich przed pogardą, odrzuceniem i szykanami ze strony najbliższych. Amen.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

DZIEŃ TRZECI – módlmy się za chrześcijan znoszących prześladowania za wiarę.

Święta Barbaro, która byłaś szykanowana za przyjęcie Ewangelii Jezusa, znosiłaś uwięzienie i tortury, a mimo tego nie porzuciłaś swojej wiary, otocz swoją opieką prześladowanych chrześcijan. Wspomóż braci żyjących w krajach niechrześcijańskich, którzy muszą w ukryciu sprawować Eucharystię i strzec się przed wrogością i przemocą. Wyproś dla nich u Pana siłę, wytrwałość i męstwo. Wspomóż także chrześcijan z krajów niegdyś chrześcijańskich, które odrzuciły Boga. Umacniaj ich, gdy wyznając Chrystusa są wyśmiewani i spotykają się ze wzgardą lub odrzuceniem ze strony swoich rodaków. Amen.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

DZIEŃ CZWARTY – módlmy się za chrześcijan – współczesnych męczenników.

Święta Barbaro, która wybrałaś męczeństwo aby zachować wierność Bogu, otocz swoją przemożną opieką dzisiejszych męczenników, zabijanych za wiarę w Chrystusa. Wstaw się u Matki Najświętszej Królowej Męczenników, aby znaleźli Jej wsparcie w chwili śmierci i otrzymali za swoją ofiarę wieczną nagrodę od Pana. Amen.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

DZIEŃ PIĄTY – módlmy się za ludzi uwięzionych.

Święta Barbaro, która zostałaś uwięziona za trwanie w wierze wbrew woli swojego ojca poganina, wspomóż więźniów, którym przemoc ludzkiej władzy i ludzka niesprawiedliwość odebrały wolność. Umocnij ich przez wskazanie Jezusa jako przewodnika na drodze krzyża. Naucz ich łączyć swoje cierpienia z ofiarą Pana tak jak Ty to robiłaś i ofiarowywać je za swoich prześladowców.
Święta Barbaro powierzamy Ci także więźniów skazanych sprawiedliwym wyrokiem za wyrządzone zło. Kieruj ich na drogę nawrócenia, aby rozważając swój grzech i wielkość winy wobec Boga i ludzi, poznali Miłosierdzie Boże i powrócili w światło Łaski. Prowadź ich do Pana, aby tak jak dobry łotr doznali przebaczenia i mogli osiągnąć zbawienie. Amen.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

DZIEŃ SZÓSTY – módlmy się za ludzi wykonujących niebezpieczną pracę z zagrożeniem życia.

Święta Barbaro, patronko niebezpiecznych zawodów, obdarzaj swoją nieustającą opieką ludzi narażonych w swojej pracy na nagłą śmierć. Powierzamy Ci zwłaszcza górników i hutników, marynarzy i rybaków, żołnierzy i wszystkich tych, którzy ryzykując życiem pracują na swój chleb i tak służą Bogu i ludziom. Miej ich w swojej opiece i chroń od nagłych wypadków, a w chwili ich śmierci bądź dla nich Orędowniczką przed Majestatem Bożym. Amen.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

DZIEŃ SIÓDMY – módlmy się o obronę przed żywiołami i kataklizmami.

Święta Barbaro, Nasza Wspomożycielko, chroń nas przez siłą żywiołów. Wstaw się u Boga aby wyprosić dla nas obronę przez ogniem, powodzią, burzami i innymi kataklizmami. Niech Twoja opieka ustrzeże nas i naszych bliskich przed skutkami żywiołów, abyśmy w poczuciu bezpieczeństwa mogli w naszym życiu służyć Bogu i ludziom. Amen.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

DZIEŃ ÓSMY – módlmy się o łaskę czystego serca.

Święta Barbaro, która z miłości do Jezusa złożyłaś śluby czystości i dochowałaś ich mimo uwięzienia, procesu, wyroku śmierci i tortur, prowadź nas drogą bezwzględnego odrzucania wszelkich brudów świata. Wstaw się za nami u Matki Najświętszej, aby Jej Niepokalane Serce wyjednało nam dar życia w czystości dla naszego stanu.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

DZIEŃ DZIEWIĄTY – módlmy się za umierających.

Święta Barbaro, patronko umierających bądź z nami w czasie naszej śmierci. Niech Twoje wstawiennictwo wyjedna nam dar sakramentów świętych, abyśmy stawali przed Ojcem Niebieskim oczyszczeni z grzechów. Przygotuj nas do tej chwili i pomóż zakończyć ziemską pielgrzymkę w zgodzie i przyjaźni z ludźmi z którymi przyszło nam żyć. Niech nasze odejście do wieczności nie będzie splamione ludzką krzywdą, gniewem czy choćby żalem. Święta Wspomożycielko, jeżeli z Woli Bożej znajdziemy się w czyśćcu, wstaw się za nami abyśmy zostali stamtąd szybko uwolnieni. Amen.

Ojcze Nasz…, Zdrowaś Mario…, Chwała Ojcu...

Źródło: bzz24.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter