16 lipca
wtorek
Mariki, Benity, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Noc Świadectw

Ocena: 3.2
366

Już po raz trzynasty w kościele św. Michała Archanioła w Warszawie będzie można posłuchać świadectw o działaniu Boga w życiu zwykłych ludzi.

Fot. arch. idziemy.pl

Nie ma tu nic wyreżyserowanego, przychodzą tu osoby które chcą dzielić się swoimi autentycznymi, żywymi historiami

– zapewnia jedna z organizatorek XIII Nocy Świadectw, Magda Potapiuk.

To chyba jakiś paradoks, ale kiedy mówi się, że młodzi odchodzą z Kościoła, to my widzimy na Nocy Świadectw coraz więcej młodych twarzy. Nie brakuje też osób w średnim wieku. Młodsi ludzie zaczęli pojawiać się częściej w latach pandemii, być może ten trudny czas pchnął ich w kierunku poszukiwania Boga.

XIII Noc Świadectw pod hasłem Ja, Pan, przychodzę Ci z pomocą (Iz 41, 13) rozpocznie się w sobotę 23 września o godz. 19:30. W tym roku świadectwa będą przeplatane modlitwą i uwielbieniem, które poprowadzi zespół gospel „Z Potrzeby Serc”. Świadectwa to główny, ale nie jedyny punkt programu, ponieważ jak co roku będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą, rozmowę duchową oraz przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Przez cały czas będzie można również wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy. Spotkanie zakończy się Mszą Świętą o godz. 22:30.

Jeśli czujesz, że toniesz albo że Pan Bóg puka do Ciebie, lecz nie masz odwagi się otworzyć, to po prostu przyjdź i zobacz jak inni się odważyli i jak to zmieniło ich życie. On na pewno rzuci Ci koło ratunkowe, ale to czy je złapiesz, czy skorzystasz z Bożej pomocy zależy już od Ciebie. Dlatego koniecznie zarezerwuj sobie czas na Noc Świadectw

– zaprasza Magda Potapiuk.

Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na YouTube parafii św. Michała oraz na Facebooku Nocy Świadectw.

Przez cały rok widać zainteresowanie tymi relacjami

– podkreślają organizatorzy.

Od czasów pandemii również całe wydarzenie jest transmitowana na żywo w mediach społecznościowych: na parafialnym kanale YouTube oraz na facebookowym profilu Nocy Świadectw. Organizatorzy obserwują zainteresowanie relacjami przez cały rok.

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 lipca

Wtorek, XV Tydzień zwykły
wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 11, 20-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter