21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Noc Świadectw

Ocena: 2.55
901

Każdy ma swoją historię życia z Panem Bogiem, czasem zabawną, czasem dramatyczną, zawsze prawdziwą, a czasem nie wie, że ją ma. Wiele z nich będzie można usłyszeć podczas kolejnej warszawskiej Nocy Świadectw.

fot. arch. parafii

Już plakat zdradza, o co chodzi: w biurowcu, pośród nocy, ktoś pracuje – kosztem czasu dla siebie, rodziny, Boga. To często rzeczywistość miejskiego życia. Ale to także inny symbol: w mroku jest gdzieś światło, które może oświecić, poprowadzić.

– Właśnie o to nam chodzi, by warszawiacy pośród mroku życia dostrzegli światło, które świeci dla nich, wstąpili choć na chwilę do kościoła i posłuchali tych, którzy już znaleźli światło i dali mu się prowadzić. Stąd tegoroczne hasło: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście” (Mt 11,28) – mówi Łukasz Witkiewicz, współtwórca Nocy Świadectw, która już po raz ósmy odbędzie się 29 września od godz. 19.30 w kościele przy ul. Puławskiej 95, u zbiegu z ul. Dolną, w święto patronalne mokotowskiej parafii św. Michała Archanioła.

Pomysł zrodził się w 2010 r. Miejscowa Diakonia Ewangelizacji wpadła na pomysł, by wzorem Nocy Muzeów, w jeden sobotni wieczór, można było w wielu warszawskich kościołach słuchać świadectw, wziąć udział we Mszy, skorzystać z rozmowy duchowej, modlitwy wstawienniczej, spowiedzi, adoracji Najświętszego Sakramentu. Okazało się to trudne do zrealizowania z takim rozmachem. Spróbowano więc, metodą małych kroków, zorganizować przedsięwzięcie u siebie. I tak na razie zostało. Noc Świadectw wpisała się w tradycję parafii św. Michała. Uczestniczy w niej coraz więcej osób – w zeszłym roku blisko tysiąc. – Kościół jest duży, tradycje duszpasterskie mocno zakorzenione, a nade wszystko wspólnota charyzmatyczna jest zdolna i chętna do zorganizowania wraz z innymi grupami takiego wieczoru. Zapraszamy więc do nas całą Warszawę – zachęca proboszcz ks. dr Jan Konarski.

Największy akcent kładzie się na świadectwa, kiedy osoby znane – w poprzednich latach m.in. Dominika Figurska, Krzysztof Ziemiec, Ania Golędzinowska czy Jan Budziaszek – i całkiem zwyczajni ludzie dzielą się swoją drogą z Panem Bogiem. – Bardzo często nie zauważamy, jak Pan Bóg działa w naszym życiu. Tu oddajemy głos ludziom, którzy to działanie u siebie odkryli i chcą o tym opowiedzieć, by także inni uczyli się rozpoznawać, że Pan Bóg działa w ich życiu – mówi Danuta Kowalik z miejscowej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

Świadectwom towarzyszy uwielbieniowo-ewangelizacyjny zespół muzyczny, a wieczór około północy kończy Msza Święta. Każdy może w każdej chwili przyjść i wyjść, posłuchać, poprosić o modlitwę lub spowiedź, zjeść w parafialnej kawiarence, porozmawiać. Formuła jest wielowymiarowa i otwarta.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.
Od kwietnia 2019 r. redaktor naczelny portalu idziemy.pl
radoslaw.molenda@idziemy.com.pl

 

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 lipca

"Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże"

Dziś w Kościele: niedziela XVI tygodnia zwykłego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 18, 1-10a; Ps 15; Kol 1, 24-28; Łk 10, 38-42
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań
 

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

PATRONUJEMY

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -