23 lutego
sobota
Romany, Damiana, Polikarpa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Najbliżej Chrystusa

Ocena: 0
1968

„Napisałem ją dla tych, którzy nudzą się podczas Mszy” – powiedział ks. Didier van Havre o swojej najnowszej książce „Pokochać Mszę Świętą”.

Z lektury wynika, że jednak nie tylko dla takich osób. Zgłębiania czy przypominania wiedzy o Mszy Świętej nigdy dosyć, bo przecież jest ona najbliższym spotkaniem z Chrystusem. Jak przypomniał Sobór Watykański II, „Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego”, „inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają” (konstytucja Lumen gentium).

„Pokochać Mszę Świętą” to przede wszystkim kompendium, które pomoże zgłębiać tajemnicę Eucharystii. Pierwsza część przypomina nauki Kościoła o celebrowanym misterium. Druga wyjaśnia sens gestów liturgicznych i modlitw w nawiązaniu do życia Jezusa i wydarzeń biblijnych. Trzecia to krótki przewodnik po roku liturgicznym. Autor odwołuje się do Pisma Świętego, Mszału Rzymskiego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, nauk Soboru Watykańskiego II, a także pism św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ksiądz Didier van Havre napisał wcześniej tłumaczoną na wiele języków książkę „Dbaj o swoją duszę”, w której opisuje dobroczynny wpływ sakramentu pokuty i pojednania. Obecnie jest spowiednikiem w katedrze św. Michała i św. Guduli w Brukseli.

Didier van Havre, „Pokochać Mszę Świętą”, przekład Sylwia Filipowicz, Promic, Warszawa 2018

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -