4 marca
poniedziałek
Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Msza św. w intencji Ojczyzny

Ocena: 4.75
782

Centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które przypada w sobotę 11 listopada, odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej.

Fot. pixabay.com/CCO

Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył o godz. 10:00 uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z udziałem najwyższych władz państwowych. W czasie Eucharystii zapalona zostanie historyczna Świeca Niepodległości. Homilię wygłosi biskup polowy Wiesław Lechowicz.

godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert „Wolność jest w nas” z udziałem m.in. Małej Armii Janosika. Po nim zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończy zapalenie o godz. 19:18 Świecy Niepodległości w Świątyni Opatrzności Bożej oraz w polskich domach oraz Msza Święta z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

Wydarzenia w parafiach

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, w piątek 10 listopada, w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie o godz. 18:30 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. 

godz. 18:45, w sobotę 11 listopada, odbędzie się wieczornica patriotyczna w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP. W programie koncert „Drogi do Niepodległości” w wykonaniu Warszawskiego Chóru Polonia im. I.J. Paderewskiego, odczytanie poezji, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, spotkanie w kawiarence.

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego na Jelonkach w niedzielę 12 listopada po Mszy Świętej o godz. 13:00, czyli około 13:50, odbędzie się koncert patriotyczny pt. „Cześć polskiej ziemi”. Wystąpi Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 marca

Poniedziałek, III Tydzień Wielkiego Postu
Święto Św. Kazimierza, królewicza
Daję wam przykazanie nowe,
abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 9-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter