26 czerwca
środa
Jana, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Msza Św. dla mam w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Ocena: 0
292

Uroczysta Msza św. dla mam z aktem zawierzenia macierzyństwa Opatrzności Bożej odbędzie się dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uczestniczki spotkania będą mogły bliżej poznać sylwetkę św. Urszuli Ledóchowskiej, odśpiewać wraz z dziećmi litanię loretańską a w podziemiach świątyni – obejrzeć ruchomy teatrzyk edukacyjny dla dzieci.

Fot. Monika Tułodzecka

Spotkanie dla mam rozpocznie się o godz. 11 wystawieniem relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej – matki radosnego uśmiechu. Sylwetkę świętej przybliżą zebranym siostry urszulanki. Będzie można również wysłuchać świadectw mam, które zawierzyły życie Bożej Opatrzności.

W południe rozpocznie się Msza św. z homilią dla mam, którą wygłosi ks. Piotr Celejewski. Po homilii nastąpi uroczyste odczytanie aktu zawierzenia macierzyństwa Opatrzności Bożej. Po Eucharystii zebrani odśpiewają litanię loretańską i będą mogli uczcić relikwie św. Urszuli.

Wszyscy uczestnicy spotkania zaproszeni są też do obejrzenia Ruchomego Teatru XX wieku., usytuowanego w podziemiach świątyni, przy Panteonie wielkich Polaków. Teatr prezentuje 24 obrotowe sceny, w których występuje 200 ruchomych lalek, wyrzeźbionych przez pracowników Teatru Baj Pomorski w Toruniu. Jak podkreśla Zbigniew Lisowski, reżyser, to pierwsza wystawa w Polsce całkowicie zautomatyzowana i skomputeryzowana.

Teatr przybliża dzieciom chrześcijańskie rozumienie Bożej Opatrzności. Pokazuje losy narodu polskiego przypominając, że Bóg stworzył cały świat i czuwa nad nim. Gra świateł, muzyka i prowadzący głos narratora pomagają przeżyć dzieciom tę wyjątkową lekcję historii, religii i sztuki w jednym.

Mamy i dzieci mogą również zwiedzić usytuowaną w pawilonie przy Świątyni Opatrzności Bożej wystawę „Śladami Jezusa” – multimedialną ekspozycję odtwarzającą realia Jerozolimy sprzed 2000 lat i przeprowadzającą widzów przez wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Na hasło „Mama idzie śladami Jezusa” bilety w cenie 15 zł, dzieci gratis.

Wydarzenie organizowane jest przez Wspólnotę Mam przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 czerwca

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach.

Dziś w Kościele: środa XII tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rdz 15,1-12.17-18 ; Ps 105 (104),1-4.6-9 ; Mt 7,15-20.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)