25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa o pragnienie dzielenia się swoim świadectwem

Ocena: 5
298
Fot. Canva

Dobry Panie, Ty wiesz jak często zamiast ewangelicznego zapału, w moim sercu wygrywa oschłość, lenistwo i rutyna. Pragnę zmiany, nie chcę dłużej siedzieć bezczynnie i "przespać" swoje życie.

Przyjdź z mocą Duchu Święty i rozpal we mnie apostosolski zapał! Pragnę zmieniać ten świat Twoją miłością! Jezu naucz mnie podchodzić do każdego człowieka z miłosierdziem i zrozumieniem. Naucz głosić Dobrą Nowinę odpowiednimi środkami.

Ojcze, doskonale wiem jak wygląda dzisiejszy świat i w jakim kierunku zmierza, dlatego jeszcze mocniej pragnę działać dla Ciebie. Wiem, jak wielu ludzi nie zna jeszcze Twojej dobroci, miłości i mocy. Pragnę zanieść im Ciebie, ale nie chcę robić nic swoimi siłami. Oddaję się Tobie, Ty pokaż mi najlepszą dla mnie drogę. 

Jezu, wiem jak bardzo potrzeba dziś świadków żywej wiary. Nic nie pociąga ludzi tak, jak osobiste świadectw. Pragnę otwierać się na Twoją miłość, abyś Ty mnie przemieniał, uzdrawiał, umacniał. Pragnę moją codzienność uczynić świadectwem dla innych. Działaj we mnie z mocą, a ja będę opowiadało tym innym. Kiedy trzeba słowem, ale jeszcze częściej czynem, postawą, decyzją.

Pragnę być Twoim świadkiem Jezu, pragnę przypominać sobie to, czego już dokonałeś w moim życiu. Twoja wielkość i miłość do mnie nie znają granic.

Przyjdź Duchu Święty i prowadź mnie w byciu świadkiem dla innych. Przeminiaj ich serca i przyprowadzaj do Siebie. Ja chcę być tylko pośrednikiem.

Amen. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 kwietnia

Czwartek, IV Tydzień wielkanocny
Święto św. Marka, ewangelisty
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego,
który jest mocą i mądrością Bożą.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 16, 15-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter