20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Młodzi z czterech krajów przygotowali musical o bł. Piotrze Jerzym Frassatim

Ocena: 0
1574

Nastolatkowie z Austrii, Niemiec, Belgii i Słowenii przygotowali musical poświęcony bł. Piotrowi Jerzemu Frassatiemu. Dochód ze spektaklu zatytułowanego "Ku górze" wystawionego w klasztorze w Thalbach w austriackiej Bregencji, przeznaczyli dla swojej rówieśniczki, która pomimo presji społecznej nie zdecydowała się na aborcję i wkrótce urodzi dziecko.

fot. episkopat.pl

Spektakl zatytułowany "Ku górze" został napisany, wyreżyserowany i wystawiony przez grupę siedemnastu katolików w wieku 13-17 lat, pochodzących z Austrii, Niemiec, Belgii i Słowenii, którzy spotkali się w klasztorze w Thalbach w austriackiej Bregencji. Klasztor ten jest znanym ośrodkiem duszpasterskim i rekolekcyjnym, pozostającym pod opieką wspólnoty Das Werk i zajmującym się m.in. pracą z młodzieżą. Młodzi zdecydowali by ofiary zebrane podczas wystawiania spektaklu przekazać młodej dziewczynie z pobliskiego Vorarlberg, która - pomimo trudnej sytuacji osobistej i nacisków otoczenia, by dokonać aborcji - zdecydowała się na urodzenie dziecka, którego się spodziewa.

Pomysłodawcą spektaklu, który został przygotowany i wystawiony w ramach międzynarodowych warsztatów i rekolekcji dla młodzieży, jest jeden z młodych członków wspólnoty "Das Werk", który chciał w "nietypowy sposób" zaprosić rówieśników do ewangelizowania poprzez swoje talenty.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -