2 grudnia
sobota
Balbiny, Bibianny, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ministranci biegną na Jasną Górę

Ocena: 5
342

20 ministrantów, 2 kapłanów i kleryk rozpoczęło swój bieg sztafetowy na Jasną Górę, gdzie dotrą 13 sierpnia wraz z pielgrzymami 386. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 32. Diecezji Kaliskiej.

fot. FB/RadioRodzinaDiecezjiKaliskiej

Główną intencją pielgrzymki biegowej jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie z diecezji kaliskiej.

IV Biegowa Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę rozpoczęła się 11 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu Apelem Jasnogórskim, nabożeństwem pokutnym i adoracją Najświętszego Sakrament.

Chcieliśmy, aby ministranci mogli w duchowy sposób przygotować się do pielgrzymowania, by ta pielgrzymka miała jak najlepsze owoce nie tylko w postaci poprawienia kondycji fizycznej, ale przede wszystkim owoce duchowe

– powiedział ks. Mateusz Paprocki, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

12 sierpnia rano ministranci wyruszyli sprzed seminarium duchownego w pielgrzymce biegowej na Jasną Górę modląc się o powołania kapłańskie i ministranckie.

Wieczorem ukończą bieg w Wieluniu, gdzie będą uczestniczyć we Mszy św. i pozostaną na nocleg u sióstr antoninek.

Stamtąd nazajutrz wyruszą w kierunku Częstochowy.

Biegacze łącznie pokonają ok. 170 kilometrów przekazując sobie po 1 kilometrze pałeczkę sztafetową, w której zamieszczono ponad 100 intencji przekazanych przez diecezjan za pomocą strony internetowej ministrantów.

Wśród biegaczy jest pomysłodawca pielgrzymki ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz rodzin, który przez wiele lat był diecezjalnym duszpasterzem służby liturgicznej i ks. Mateusz Paprocki, diecezjalny duszpasterza służby liturgicznej.

Ministranci dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia wspólnie z pątnikami 386. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 32. Diecezji Kaliskiej.

Dla ministrantów, którzy biorą udział w pielgrzymce jest to przede wszystkim niezwykłe przeżycie oraz nietypowa forma modlitwy o nowe powołania ministranckie i kapłańskie.

Po raz pierwszy biegnę na Jasną Górę. Do pielgrzymowania zachęcił mnie ks. Mateusz Paprocki. Bardzo chciałem spróbować swoich sił fizycznych, ale także przeżyć to duchowo, czyli pogłębić swoją wiarę i zobaczyć Matkę Boską. Już trzeci raz uczestniczę w pielgrzymce biegowej

- powiedział Antoni z parafii św. Wojciecha i św. Stanisława w Burzeninie.

Uwielbiam biegać, ale także lubię spędzać czas z ludźmi, którzy biegną razem ze mną. Sam fakt pielgrzymowania na Jasną Górę to dla mnie świetna sprawa. W pałeczce sztafetowej niesiemy intencje swoje i ludzi, którzy prosili o modlitwę. W czasie drogi odmawiamy różaniec i śpiewamy pieśni religijne

– zaznaczył Jakub z parafii św. Mateusza Apostoła w Drołotowicach.

Pierwszy raz z bratem bliźniakiem bierzemy udział w pielgrzymce biegowej. Zachęcił nas proboszcz ks. Adam Zmuda. Spodziewając się dużego wysiłku przez miesiąc trenowaliśmy, ale myślę, że wysiłek nie będzie tutaj najważniejszy tylko zbliżenie się do Pana Boga

– stwierdził Piotr z parafii św. Marcina w Odolanowie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 grudnia

Sobota, XXXIV Tydzień zwykły
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie,
abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 21, 34-36
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Barbary 25 XI-3 XII
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter