28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Międzyreligijne spotkanie modlitewne w Warszawie

Ocena: 4.6
534

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, w piątek 27 października Polska Rada Chrześcijan i Żydów wraz z Radą Wspólną Katolików i Muzułmanów organizują w Warszawie międzyreligijne spotkanie modlitewne na placu Grzybowskim.

fot. arch. idziemy.pl

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, by 27 października był dniem postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju na świecie, Polska Rada Chrześcijan i Żydów (PRChiŻ) wraz z Radą Wspólną Katolików i Muzułmanów organizują w piątek międzyreligijne spotkanie modlitewne o godz. 14.00 na placu Grzybowskim - czytamy w przekazanym PAP komunikacie.

Chcemy razem, każdy w swojej tradycji, wołać do jedynego Boga o pokój: słowami modlitwy apelować do wszystkich o uznanie prawa każdej społeczności do istnienia w bezpiecznych granicach, do życia w świecie, w którym nie ma ucisku ani wojen

- wskazali organizatorzy - s. Katarzyna Kowalska, współprzewodnicząca PRChiŻ oraz dr hab. Agata Nalborczyk z Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów.

Podczas spotkania chór Centrum Myśli Jana Pawła II poprowadzi śpiew dwóch piosenek – "Modlitwy o pokój" Norberta Blachy oraz skomponowanej niedawno przez jezuitę Dominika Dubiela pieśni - "Proście o pokój".

Jak zaznaczył dyrygent chóru Jakub Skierzyński, do wspólnego śpiewu można zgłosić się, pisząc na adres: jsiekierzynski@centrumjp2.pl.

7 października palestyńskie ugrupowanie terrorystyczne Hamas rozpoczęło atak na Izrael ze Strefy Gazy. Uderzenie skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. W ciągu minionych 19 dni śmierć poniosło około 1,4 tys. mieszkańców Izraela i ponad 6,5 tys. Palestyńczyków ze Strefy Gazy. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter