20 lipca
sobota
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Męska Droga Krzyżowa za Życiem w Warszawie

Ocena: 3.35
1266

W piątek 15 marca ulicami stolicy przejdzie Męska Droga Krzyżowa za Życiem. 

Fot. mat. pras.

W obliczu propozycji zmian prawnych, które uderzają w istnienie najbardziej bezbronnych dzieci, wspólnoty i organizacje tworzące Inicjatywę Zjednoczeni 2022 zapraszają do uczestnictwa w tej modlitwie. 

Męska Droga Krzyżowa za Życiem będzie aktem pokuty i wynagradzania Panu Bogu za grzechy popełnione przeciw życiu poczętemu. Uczestnicy wydarzenia będą modlić się także o ochronę życia zagrożonych dzieci nienarodzonych oraz za ich ojców i matki. 

Jest to bardzo ważna intencja, ponieważ polski parlament już za kilka tygodni będzie głosować nad projektami, które przyczynią się nie tylko do śmierci tysięcy dzieci poczętych, ale mogą także stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia, dziewcząt i kobiet. 

Chcemy postawić akcent na rolę i misję mężczyzn, mężów i ojców, którzy są odpowiedzialni za życie w rodzinie, za życie rozwijające się pod sercem matki. To oni powinni zapewnić bezpieczeństwo matce, która spodziewa się dziecka. Męska Droga Krzyżowa za Życiem jest wezwaniem dla mężczyzn do odważnej obrony swoich rodzin oraz do odpowiedzialności, za życie które jest powoływane przez kobietę i mężczyznę

– mówi w imieniu Zjednoczonych 2022 Artur Wolski z Inicjatywy Męski Różaniec. Oczywiście organizatorzy zapraszają do włączenia się w tę modlitwę również kobiety i młodzież, dla których sprawa ochrony życia jest ważna i bliska.

To wydarzenie jest swoistą odpowiedzią na niedawny apel abp. Stanisława Gądeckiego. W jednym z listów Przewodniczący KEP wezwał do budowania „społeczeństwa solidarnego, które nie wyklucza z naszej społeczności najmłodszych, niewinnych dzieci, żyjących pod sercem matki” oraz do poszanowania „ich podstawowego prawa do życia”. 

Męska Droga Krzyżowa za Życiem przejdzie ulicami warszawskiego Starego Miasta 15 marca. Rozpocznie się o godz. 19.00 na Placu Zamkowym, a poprzedzi ją Msza święta w kościele św. Anny o godz. 18.30. 

Do tej modlitwy zachęca Inicjatywa Zjednoczeni 2022, która zrzesza wspólnoty i organizacje katolickie, w tym m.in. Inicjatywę Męski Różaniec, Wojowników Maryi, Rycerzy Św. Jana Pawła II, Centrum Życia i Rodziny oraz wiele innych. Wszelkie szczegóły oraz informacje dotyczące tego wydarzenia znajdują się na stronie www.Zjednoczeni2022.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 lipca

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień powszedni albo wspomnienie bł. Czesława
W Chrystusie Bóg pojednał świat z sobą,
nam zaś przekazał słowo jednania.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 14-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter