23 września
sobota
Tekli, Boguslawa, Linusa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Loretańska pielgrzymka

Ocena: 5
216

We wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej 13 maja w sanktuarium w Loretto odbyła się XIV Pielgrzymka Czytelników miesięcznika „Różaniec” i Członków Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymi odpowiedzieli na wezwanie Matki Bożej z Fatimy: „Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca”, które sto lat temu były natchnieniem dla bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego do stworzenia loretańskiego sanktuarium.

fot. Mateusz Kuca, Miesięcznik "Różaniec"

Po odśpiewaniu Godzinek odbyła się fatimska procesja różańcowa. Stacjami procesji były kluczowe miejsca sanktuarium. Prowadzący nabożeństwo o. Andrzej Bielat OP w rozważaniach wskazał na pokutne aspekty tajemnic różańcowych, np. milczenia i samotności Zachariasza, gotowości na śmierć Symeona, cierpienia Józefa i Maryi poszukujących Jezusa. Dopełnieniem procesji była konferencja, którą o. Bielat poświęcił cnocie pokuty. Powiedział, że była ona zupełnie nieznana filozofom pogańskim, gdyż oni nic nie wiedzieli o Bożym miłosierdziu.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Szymon Mucha, redaktor naczelny „Różańca”, który w homilii podkreślił znaczenie dziecięcej prostoty w zrozumieniu powołania do pokuty i wynagrodzenia, a także zaakcentował znaczenie nawrócenia Rosji. Adorację Najświętszego Sakramentu i koronkę poprowadził zespół, który w pierwszą niedzielę miesiąca organizuje uwielbienie z Maryją w sanktuarium w Loretto. Wśród około półtora tysiąca pielgrzymów były grupy między innymi z Białegostoku, Rajgrodu, Chełma, Siedlec, Łodzi. Patronat medialny nad wydarzenie objął tygodnik „Idziemy”.

GALERIA

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 września

Sobota, XXIV Tydzień zwykły, wspomnienie św. Ojca Pio
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 8, 4-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter