2 kwietnia
niedziela
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

List pasterski bp. Romualda Kamińskiego. Proces beatyfikacyjny ks. Stanisława Szulmińskiego

Ocena: 0
215

Prezentujemy List pasterski  bp. Romualda Kamińskiego z okazji zakończenia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego księdza Stanisława Szulmińskiego, prezbitera ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Pallotyni), męczennika za wiarę.

fot.www.szulminski.pl/blog/aktualnosci/

Drodzy Diecezjanie,

Idąc w ślad za Świętym Pawłem chcę na początku pozdrowić Was tymi samymi słowami: „Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa” (1 Kor 1,3). Tej łaski i pokoju dziś wszystkim nam tak bardzo potrzeba. Chociaż liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego dobiegł już końca ciągle jeszcze w naszych świątyniach możemy kontemplować Chrystusa w wizerunku małego Dzieciątka, Księcia Pokoju, umieszczonego w naszych szopkach, podziwiać piękno i blask świątecznych drzewek oraz śpiewać radosne kolędy. Początek nowego roku kalendarzowego to również okazja do spotkań i składania sobie noworocznych życzeń. Zechciejcie przyjąć również moje życzenia: łaski i pokoju.

Święty Paweł adresuje swój list do Koryntian nazywając ich powołanymi do świętości wespół ze wszystkimi w ten sposób również i nam uświadamia to fundamentalne powołanie jaki każdy i każda z nas otrzymaliśmy w dniu swojego chrztu – powołanie do świętości. Mamy być świętymi na wzór Tego, który nas do świętości powołuje. Jesteśmy przecież dziećmi Bożymi „dziedzicami Boga i współdziedzicami Chrystusa” (Rz 8,17), ludem świętym, Bogu na własność przeznaczonym (por. 1 P 2,9).

Nasze powołanie do świętości realizujemy podczas codziennych obowiązków wiernie wypełniając to do czego wzywa nas Bóg. Każdego dnia na modlitwie wsłuchujemy się w słowo Boże, rozeznajemy Jego najświętszą wolę i swoje życie staramy się upodobnić do słów Chrystusowego nauczania w Ewangelii. Świętość nie jest zarezerwowana tylko dla nielicznych, herosów wiary, ale jest dostępna dla każdego. Do grona Świętych należą nie tylko papieże, biskupi, księża czy osoby życia konsekrowanego. Mamy wśród nich również ludzi świeckich różnych stanów: są mężatki, matki i wdowy, są ludzie wykształceni i prości, ludzie starsi i młodsi, a nawet dzieci. Każdy i w każdym wieku może osiągnąć chrześcijańską doskonałość.

Drodzy Bracia i Siostry,

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy jak św. Jan Chrzciciel daje świadectwo o Jezusie nazywając Go Synem Bożym. Trzeba być bardzo mocno zakorzenionym w Bogu, mieć z Nim prawdziwie głęboką relację, aby móc rozpoznać Jego obecność w naszym życiu. Każdy i każda z nas jest powołany do tego, aby w świecie, w którym żyjemy dawać świadectwo Prawdzie, zaświadczać własnym życiem, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym i naszym Panem. Tego świadectwa oczekuje od nas współczesny świat, tak bardzo spragniony Boga. Wokół nas żyją ludzie, którzy potrzebują świadectwa naszej wiary w Chrystusa, naszego życia Ewangelią na co dzień.

Jan Chrzciciel miał tylko jedno życiowe zadanie: „przygotować drogę dla Pana” (Mk 1,3; por. Iz 40,3). Dziś każdy z nas winien się stawać Janem Chrzcicielem dla innych. Musimy przygotować drogę dla Pana, który przyjdzie niebawem powtórnie. Nie możemy żyć tak jakby Boga nie było. On jest żywy i prawdziwy pośród nas: w swoich Sakramentach, w łasce przebaczenia, w miłości, która nas ze sobą łączy. Bóg przecież jest Miłością, z miłości nas zrodził do życia, z miłości przebacza nasze grzechy, z miłości przemienia nas w Siebie. Takiego Boga, który jest miłością potrzebuje dziś świat. Stańmy się na wzór św. Jana Chrzciciela zwiastunami Chrystusa i Jego królestwa: królestwa prawdy i miłości, pokoju i pojednania.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter