28 maja
niedziela
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kraków: Droga Krzyżowa z więźniami

Ocena: 4.4
188

W piątek wieczorem krakowscy trynitarze przygotowali nabożeństwo Męki Pańskiej, które wierni przeżyli z więźniami. Wydarzenie przebiegło pod hasłem „Byłem w więzieniu, a wy przyszliście do mnie”.

Fot. pixabay.com/CCO

To jedna z niewielu możliwości wspólnej modlitwy z osadzonymi i za nich jednocześnie. To okazja do usłyszenia tego, w jaki sposób podążają drogą wiary i przejścia razem z nimi krótkiego jej odcinka. Jest to też wreszcie szansa na spotkanie z konkretnymi ludźmi, kryjącymi się zwykle za łatwo potępianymi statystykami

- podkreślił o. Maciej Kowalski OSST, minister Zakonu Przenajświętszej Trójcy w Krakowie, zaznaczając, że takie spotkanie modlitewne odmienia pewne stereotypy.Nabożeństwo odprawiono w intencji więźniów. Do nich były również skierowane poszczególne rozważania.

Zamiast smucić się i złościć o brak przepustek, widzeń, koncentrujmy się na tych sprawach, które trzeba naprawić. Może jest jeszcze iskierka nadziei, może da się uratować relację z dziećmi, rodziną, z żoną? Szczery list, słowa płynące z serca - nawet jeśli będą trudne - czasem wystarczą, by zagniewane serce znów zabiło z nadzieją. Panie Jezu, prosimy Cię o dar współczucia, abyśmy naśladując Twoje cierpienie, uczyli się prawdziwej miłości

- modlono się przy Stacji VIII Drogi Krzyżowej.Droga Krzyżowa z osadzonymi odbyła się w kaplicy zgromadzenia trynitarzy w Krakowie. Na co dzień zakonnicy pełnią opiekę duchową nad więźniami z Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie i Aresztu Śledczego w Krakowie przy ul. Montelupich.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 maja

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Niech chwała Pana trwa na wieki,
niech Pan się raduje z dzieł swoich.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 20,19-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Uśmiech ze spotkania z Bogiem

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter