26 maja
niedziela
Filipa, Pauliny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Konferencja on-line o misji małżeństwa w nauczaniu św. Jana Pawła II

Ocena: 0
789

Dziś, tj. 17 października o godz. 9:30 rozpoczęła się konferencja on-line o misji małżeństwa w nauczaniu św. Jana Pawła II. Przez cały dzień, prelegenci z różnych stron świata, będą zgłębiać nauczanie Papieża Polaka o małżeństwie.

fot. zdjęcie organizatora

Małżeństwo jest sakramentem misyjnym. W momencie wylania na małżonków Ducha Świętego mąż i żona stają się uczestnikami miłości Chrystusa do Kościoła. Ich powołaniem jest wzajemna miłość, która ma się rozlewać na ich dzieci, bliższą i dalszą rodzinę, parafię i cały Kościół.

Święty Jan Paweł II głęboko wierzył, że zgłębiając tajemnicę ludzkiej miłości, odkrywamy kim jest Trójca Święta. Z Jego dokumentów, listów, encyklik i adhortacji jasno wynika, że posiadał niezachwianą wiarę w miłość mężczyzny i kobiety i ich podobieństwo do relacji Chrystusa z Kościołem. Powierzył nam - małżonkom głoszenie piękna ludzkiej miłości a przez to ewangelizowanie ludzi spragnionych Boga. Każdy z nas zadaje sobie pytanie: jak żyć na co dzień prawdą o sakramencie małżeństwa?

Konferencja o misji małżonków spróbuje odpowiedzieć na to pytanie. Niezwykłe grono prelegentów z całego świata przybliży nam to, o czym mówił Święty Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu. Są to ludzie, którzy mieli okazję osobiście spotkać Papieża a większość z nich poświęciła całe swoje życie pogłębionej refleksji dokumentów papieskich i popularyzowaniu Jego myśli. To niezwykła okazja, aby poznać i pokochać nauczanie Papieża na temat ludzkiej miłości.

Prelegenci:

ks. Renzo Bonetti
Włochy

Duszpasterz projektu Mistergorande, w przeszłości proboszcz największej parafii w Diecezji Werońskiej, wieloletni sekretarz Konferencji Episkopatu Włoskiego i rektor seminarium duchownego. Jego praca od wielu lat poświęcona jest zgłębianiu teologii małżeństwa i głoszeniu piękna sakramentu małżeństwa wszystkim wiernym.

o. prof. J. Kupczak OP
Polska

Dominikanin, teolog, profesor nauk teologicznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym oraz dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

ks. dr Przemysław Kwiatkowski
Polska

Kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej, doktor nauk teologicznych, rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Zarówno jego praca naukowa jak i duszpasterska dotyczy nauczania Jana Pawła II o rodzinie i teologii ciała. Od lat współpracuje z Projektem Misterogrande w Polsce i we Włoszech.

s. Natalia
USA

Jest mniszką w katolickim monastyrze obrządku bizantyjskiego Chrystusa Oblubieńca w Burton, Ohio (USA). Wspólnota sióstr jest oddana życiu modlitewnemu i gościnności zgodnej z tradycjami chrześcijańskiego Wschodu. Wspólnota została wezwana przez biskupa do pogłębienia macierzyństwa duchowego i objęcia macierzyńską miłością wszystkich potrzebujących.

dr Francine i Byron Pirola
Australia

Są współautorami i założycielami SmartLoving - katolickiego apostolatu małżeńskiego, który specjalizuje się w tworzeniu narzędzi internetowych dla małżeństw i jest używany przez tysiące par na całym świecie. Są małżeństwem od 32 lat, mają piątkę dzieci i dwoje wnucząt.

dr Mavis i Ron Pirola
Australia

Są szczęśliwym małżeństwem od ponad 61 lat, mają czworo dzieci, ośmioro wnucząt i dwie prawnuczki. Byli aktywnymi uczestnikami Synodu ds. Świeckich w 1987. Niedawno byli jedną z dwunastu par zaproszonych na Nadzwyczajny Synod o Rodzinie (2014), podczas którego ich wystąpienie podkreślające seksualny wymiar sakramentu małżeństwa zwróciło uwagę międzynarodowej prasy.

o. Serafin Tyszko OCD
Polska

Karmelita bosy, duszpasterz i rekolekcjonista. Pustelnik i założyciel eremu konteplacyjnego w Drzewinie na Pomorzu. Autor książki "Geniusz Św. Jana od Krzyża" i licznych artykułów oraz konferencji z dziedziny duchowości. Na początku lat 90. XX wieku pracował na rzecz odnowienia wiary katolickiej na Ukrainie. W Polsce wspierał rozwój Odnowy w Duchu Świętym. Mieszka w Zwoli pod Zaniemyślem.

Katrina Zeno
USA

Autorka książek i artykułów oraz prowadząca rekolekcje, dni skupienia i wykłady z teologii ciała. Zainsporowana osobistym spotkaniem z Papieżem całe życie zawodowe poświęciła studiom i rozpowszechnianiu przesłania papieskiego. Przez czternaście lat była pracownikiem Archidiecezji Phoenix i zajmowała się prowadzeniem kursów dla narzeczonych oraz rozpowszechniała teologię ciała.

Program:

17.10.2020

Powitanie uczestników.
9:40-10:00
Modlitwa

Wspólna modlitwa - liturgia godzin.
10:00-10:15
Wprowadzenie

Agata i Maciej Gramaccy.
10:15-10:45
Wykład I: Więź oblubieńcza
dr Francine i Byron Pirola.

10:45-10:50
Przerwa
5 minut przerwy

10:50-11:20
Wykład II: Kapłaństwo i małżeństwo
ks. Renzo Bonetti.

11:20-11:25
Przerwa
5 minut przerwy

11:25-12:00

Wykład III: Rodzicielstwo duchowe
siostra Natalia.

12:00-12:30
Przerwa
30 minut przerwy

12:30-13:00
Wykład IV: Znak eschatologiczny
Katrina Zeno, MTS.

13:00-13:05
Przerwa
5 minut przerwy

13:05-13:45
Wykład V: Kobiecość i męskość
dr Mavis i Ron Pirola.

13:45-14:30
Pytania i Odpowiedzi (Q&A)
Pytania do zaproszonych gości.

14:30-15:30
Wielbienie

Wspólne wielbienie i zakończenie konferencji.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 26 maja

VIII Niedziela zwykła
Uroczystość Najświętszej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 28, 16-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Pasjonująca tajemnicaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter