8 grudnia
czwartek
Marii, Światozara, Makarego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Komentarze do czytań - 14 sierpnia 2019

Ocena: 5
1107

Jezus uzdrowi nawet najbardziej bolące rany. Pytanie tylko, czy podejmiesz drogę, którą pokazuje Ci Jezus.

- teksty czytań -

fot. pixabay.com/CC0

komentarze Bractwa Słowa Bożego, autor: Alicja Sarnocińska

 

Pierwsze czytanie: Pwt 34, 1-12
Śmierć przychodzi nagle, niespodziewanie. Nigdy nie pojawia się za późno, a zazwyczaj bywa przedwcześnie. Czy jesteś na nią gotowy? Jedni są gotowi, inni nie. U Boga jest inaczej. On zawsze jest gotowy, by przyjąć człowieka. Mojżesz umiera w wieku 120 lat, a pomimo to, śmierć zastaje go zbyt wcześnie. Nie udaje mu się doprowadzić Izraela do Ziemi Obiecanej. Przekazuje tę misję Jozuemu.
Życie ziemskie prowadzi nas do życia w niebie. Można powiedzieć, że jest pewnego rodzaju etapem przejściowym, jednak każdy jego moment jest ważny. To droga, która nas przybliża, bądź oddala od naszego Stwórcy. Szacunek względem Boga, który jest w niebie, zakłada właściwy stosunek do doczesności, a także szacunek względem drugiego człowieka, gdyż Bóg w nasze ręce składa odpowiedzialność za niego. Los bliźniego i jego zbawienie powinny nas obchodzić tak samo jak nasze własne. Mojżesz na swoich ramionach przez całe życie dźwigał odpowiedzialność za naród izraelski. Każdy etap jego życia przygotowywał go na osobiste spotkanie z Bogiem w niebie. Nawet w tych ostatnich chwilach „wzrok jego nie był przyćmiony i siły go nie opuściły”, gdyż widział oczami ducha. Pozostał na zawsze prorokiem i sługą Boga. „Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.

Psalm responsoryjny: Ps 66, 1b-3a.5.8.16-17
Dzisiejszy psalm jest przepełniony radością psalmisty, że Bóg jest z nim, a on z Bogiem. Pragnie, by jego radość udzieliła się całej ziemi. Wzywa, by rozgłaszać chwałę Pana.
Radość jest czymś, czym chcemy się dzielić z innymi. Jesteśmy wezwani do dzielenia się nią. Radość zatrzymana w sobie jest radością niepełną. Czy potrafisz radować się z tego, że Bóg dał Ci życie? Zostałeś ochrzczony. Jezus jest Twoim Panem i Zbawicielem! Czy jest to dla Ciebie powód do tego, by się cieszyć?

Ewangelia: Mt 18, 15-20
Co się stanie, jeśli Twój brat zgrzeszy przeciwko Tobie? Jak wtedy się zachowasz?
Jezus pozostawił nam ważne słowa, które mogą stać się światłem i oparciem w budowaniu relacji braterskich, szczególnie w sytuacjach konfliktowych. To nie grzech jest bratem. Jezus chce uzdrowić Twoje grzeszne relacje i uzdolnić do przebaczenia. Chce, abyś zajął się bratem, a nie ranami, które on Ci zadał. Otrzymałeś od Niego Sakrament Pokuty, abyś był wolny. Módl się za swego brata, ale także z nim, gdyż wielka moc płynie ze wspólnej modlitwy. Bratem jest także przyjaciel. Bezradność, jakiej można doświadczyć, upominając przyjaciela, rozrywa serce. Mnie samej wielokrotnie zdarzyło się nie usłuchać przyjaciela. Przez to zadawałam cierpienie nie tylko sobie, ale także jemu. Bóg w Chrystusie pojednał świat ze sobą, a nam przekazał słowo jednania. Pojedna brata z bratem, przyjaciela z przyjacielem. Jezus uzdrowi nawet najbardziej bolące rany. Pytanie tylko, czy podejmiesz drogę, którą pokazuje Ci Jezus.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 grudnia

Czwartek, II tydzień Adwentu - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą,
błogosławionaś Ty między niewiastami.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Łk 1,26-38
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Aplikacja Rodzina Rodzin

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter