22 maja
wtorek
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kobieta urzekająca

Ocena: 0
1037

– My kobiety jesteśmy stworzone do relacji, budowania więzi, przebywania razem – mówią Ewelina Chełstowska i Emilia Szota, organizatorki konferencji „Być kobietą urzekającą”, która już 27 maja odbędzie się w warszawskiej Kinotece.

fot. Irena Świerdzewska

Z Eweliną Chełstowską i Emilią Szotą, organizatorkami konferencji „Być kobietą urzekającą”, rozmawia Irena Świerdzewska

 

Kobieta urzekająca to znaczy jaka?

Ewelina Chełstowska: Taka, która niesie życie i światło wszędzie tam gdzie jest, a jego źródłem jest relacja z Jezusem. To kobieta, którą cechuje nie tylko miła aparycja, bo bycie urzekającą wypływa z naszego wnętrza. Dlatego zachęcamy do bliskiego spotkania z Jezusem, odkrywania kobiecości, do jakiej powołał nas Pan Bóg.

Emilia Szota: Chcemy przełamać stereotyp, że chrześcijanka to kobieta w szarym stroju, w spódnicy po kostki. Chrześcijanka to też kobieta nowoczesna, która śledzi trendy mody. Nakłada makijaż, żeby ukryć niedoskonałości urody i poprawić wygląd cery. Wiadomo jednak, że nawet najlepszy makijaż i najelegantsze ubranie nie ukryją smutnego serca czy zranionej duszy. Przede wszystkim stawiamy na rozwój duchowy, nie pomijając wyglądu zewnętrznego. Chcemy pokazać, że harmonijny rozwój duchowy łączy się z pięknem wewnętrznym. Kobieta urzekająca jest empatyczna, otwarta na drugiego człowieka. Mamy być kobietami, które wnoszą w swoje otoczenie piękno, dobroć, miłość i łaskawość.

E.Ch.: Niektórzy zarzucają nam, że proponując model „kobiety urzekającej” lansujemy wzór „pięknej panienki”. A my wskazujemy nasze wzorce. Jest nim choćby św. Joanna Beretta Molla, która była na bieżąco z trendami mody. Swojego męża Piotra wracającego z podróży służbowej do Paryża prosiła o najnowsze katalogi. Bardzo dbała o wygląd zewnętrzny, ale jeszcze bardziej o rozwój duchowy.

 

Kobieta ma w sobie piękno odkrywać czy wypracowywać?

E.Ch.: Kiedy kobieta odkryje piękno, które w niej tkwi, to staje się osobą znającą swoją wartość. Polki są pięknymi kobietami, ale nie wierzą w siebie. Damami mamy się stawać, a jest to droga podążania za dobrymi wzorcami, które przemieniają naszą rzeczywistość. Tego życzymy wszystkim kobietom, aby jaśniały pięknem, bo do tego powołał nas Pan Bóg.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 21 (607), 21 maja 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 31 maja 2017 r.

***
Ewelina Chełstowska (32 lata), od pięciu lat żona jednego męża i mama Jasia (4 lata) i Ignasia (2 lata). Razem z mężem prowadzi firmę.

Emilia Szota (35 lat), spełniona żona i szczęśliwa mama Zosi (4 lata), Andrzejka (2 lata) i Tadzia (6 miesięcy). Pracuje w dużej instytucji finansowej. Motywuje kobiety do działania poprzez różne inicjatywy, m.in. organizując warsztaty dla żon, ogólnowarszawskie spotkania dla kobiet.

Obie panie motywują kobiety do działania poprzez różne inicjatywy, m.in. spotkania dla mam (www.spotkaniamam.pl), warsztaty dla żon, ogólnowarszawskie spotkania dla kobiet.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarka, absolwentka SGGW i UW. Współpracowała z "Tygodnikiem Solidarność". W redakcji "Idziemy" od początku, czyli od 2005 r. Wyróżniona przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2013 i 2014 r.SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły